Тимошенко і Янукович змінюють електоральні пріоритети. По карті

Понеділок, 27 серпня 2007, 16:28

Соціологічні дослідження показують збереження рівня підтримки партій-лідерів по країні, але істотну зміну її географії.

Про це заявив директор Центру соціальних досліджень "Софія" Андрій Єрмолаєв, коментуючи результати соціологічного дослідження "Електоральні орієнтації українських громадян".

З 27 липня по 7 серпня 2007 року центром були опитані 2017 респондентів. Опитування проводилося в усіх областях України, Криму, Києві і Севастополю (усього в 130 населених пунктах).

Єрмолаєв відзначив, що в Партії Регіонів виникли проблеми зниження довіри в Харківській області, у Криму, у Дніпропетровській області. За його словами, аналогічні проблеми переживає БЮТ у всіх центральних областях.

"Непрості взаємини склалися між "Нашою Україною" і БЮТ у Західній Україні, де в ряді обласних рад проходили розколи, були проблеми з формуванням коаліції між цими силами", - сказав Єрмолаєв.

За словами політолога, це призвело до зміни електоральних стратегій партій.

"Регіоналів зараз турбує становище в ряді східних областей, але вони одержали вагому підтримку в центрі України. БЮТ не випадково говорить про те, що йде походом на Схід. Дослідження показують, що по лівобережних областях: Харківській, Дніпропетровській, частково в Запорізькій області - БЮТ може розраховувати на певне збільшення підтримки, але при цьому втрачає Центр", - відзначив експерт.

"Наша Україна", що традиційно вважала своєю вотчиною області в Західній Україні, втрачає там вплив, при чому як на користь БЮТ, так і на користь інших політичних сил, що зараз не представлені в парламенті", - відзначив директор центру соціальних досліджень "Софія".

"Інтерфакс-Україна"

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування