Луценко теж показав, як буде боротися з корупцією

Понеділок, 10 вересня 2007, 15:48

Лідер блоку "Наша Україна – Народна самооборона" Юрій Луценко презентував Програму боротьби з корупцією, розроблену цим блоком.

Під час цієї презентації, що проходила в Українському домі у Києві, він зазначив, що "точкові заходи, які ініціюють час від часу наші політичні опоненти щодо боротьби з корупцією, не спрацьовують".

Тому, на переконання Луценка, окремі заходи не можуть дати необхідного результату, оскільки у вирішенні питання боротьби з корупцією необхідний системний підхід, повідомляє УНІАН.

"Боротьба з корупцією при нинішньому уряді є одним із видів корупції", - заявив лідер НУ-НС.

Говорячи про ініціативи свого блоку з цього питання, Луценко наголосив, що першим кроком в цьому напрямку буде скасування депутатської недоторканності, за яким послідує запровадження щорічної декларації доходів і видатків політиків, чиновників, суддів, правоохоронців та членів їх родин.

За словами Луценка, блок, який він очолює, вже розробив і готовий надати на розгляд нової Верховної Ради законопроект з цього питання вже у перші тижні її роботи.

Крім того, програма передбачає створення Національного антикорупційного бюро, яке боротиметься з корупцією серед держпосадовців І-ІІІ рангів, депутатів, суддів.

Разом із тим, члени блоку НУ-НС мають намір уточнити функції чиновників для того, щоб звузити "їх довільне трактування своїх функцій".

Говорячи про боротьбу з корупцією серед суддівського корпусу, Луценко зазначив, що необхідно буде створити соціальний дисциплінарний орган, який проведе переатестацію суддів, яких у подальшому буде запропоновано обирати громадам.

Також програма боротьби з корупцією блоку НУ-НС передбачає зміну керівництва МВС і Генпрокуратури та посилення законодавчого забезпечення вказаних відомств.

Коментуючи вказані пропозиції, Луценко наголосив, що закон має бути єдиним для всіх, "якщо ми хочемо мати владу, яка слугувала б народові, а не собі з першого дня".

В іншому випадку, на його думку, до влади знову прийдуть політики, які слугуватимуть власним інтересам.

Говорячи про терміни реалізації цієї програми блоку, Луценко зазначив, що НУ-НС планує внести її на розгляд ВР до кінця цього року, і пропонуватиме, щоб парламент розглядав антикорупційну програму не окремими статтями, а в цілому ухвалював їх у пакеті.

Це, на його переконання, "може забезпечити добру базу для боротьби з корупцією вже з початку наступного року".powered by lun.ua