Ющенко, Янукович і Тимошенко стали головними негативними персонажами на ТВ

Понеділок, 10 вересня 2007, 19:07

Партія регіонів, Блок Юлії Тимошенко і Центральна виборча комісія стали найбільш популярними суб'єктами виборчого процесу в серпні в теленовинах про Україну.

Такі результати були отримані в ході моніторингу новин в ефірі 10 провідних українських телеканалів ("Інтер", "1+1", "ICTV", "Новий канал", "5-й канал", "СТБ", "НТН", "УТ-1", "ТРК-Україна" і "Тоніс"), який проводила Академія української преси 20-25 серпня.

Як повідомила спеціаліст АУП, головний науковий співробітник Інституту соціології НАН України Наталя Костенко, у 17,4% новин про Україну згадувалася Партія регіонів, у 17% - БЮТ, у 15,6% - ЦВК.

Блок "Наша Україна - Народна самооборона" згадувався в 12,9% новин про Україну, Компартія - у 7,4%, Соцпартія - у 6,2%, блок "Народний союз "Наша Україна" - у 3,3%, Блок Володимира Литвина або Народна партія - у 3,1%, Прогресивна соціалістична партія - у 2,2% новин.

Передвиборним програмам партій тележурналісти приділили увагу в 4% новин про Україну.

Серед персоналій найбільшу увагу новин одержали президент Віктор Ющенко (14,7% новин), прем'єр-міністр Віктор Янукович (10,5%), лідер Блоку Юлії Тимошенко (8,9%) і міністр надзвичайних ситуацій Нестор Шуфрич (8,2%).

Також у новинах у період проведення дослідження згадувалися заступник лідера БЮТ Олександр Турчинов (4,9% новин), заступник голови ЦВК Андрій Магера (4,2%), міністр закордонних справ Арсеній Яценюк (4%), лідер СПУ Олександр Мороз (3,6%), лідер НУНС Юрій Луценко (3,6%), голова ЦВК Володимир Шаповал (3.6 %), перший віце-прем'єр Микола Азаров (3,4%) і голова секретаріату президента Віктор Балога (3,1%).

Щодо всіх політичних гравців переважають повідомлення в позитивному або нейтральному тоні.

Серед суб'єктів виборчої компанії лідерами за кількістю повідомлень в іронічних або негативних тонах також є Партія регіонів (5,3% повідомлень), БЮТ (5,1%) і ЦВК (4,2%).

Серед персоналій найбільше негативу припало на долю Ющенка (4,2%), Януковича (3,6%) і Тимошенко (2%).

"Інтерфакс-Україна"powered by lun.ua