Затулін пожалівся, що Україна не запросила його на вибори

Четвер, 13 вересня 2007, 13:55

Депутат Державної Думи Росії Костянтин Затулін критикує Україну за відсутність запрошення спостерігачів від Співдружності незалежних держав на вибори Верховної Ради.

Про це він заявив на прес-конференції, повідомляють "Українські новини".

"Хочу звернути увагу на той факт, що цього року не запрошені спостерігачі від СНД, хоча Україна бере участь у Співдружності й підписала стандарти спостереження за виборами, які погоджені в рамках СНД", - сказав Затулін.

За його словами, проблеми зі спостереженням за виборами в Україні в представників Співдружності почалися з 2004 року.

"Цього разу ніякої пропозиції Співдружності ... не направляли. Я дуже хотів би яких-небудь пояснень щодо цього факту, або Україна тим самим викреслює себе з інших справ СНД, або вона виявляє вибірковість", - заявив Заутлін.

"Коли справа стосується нафти й газу, вона вирішує ці проблеми зі членами СНД, коли справа стосується долі влади на Україні, спостереження за виборами – вирішує це з кимось іншим", - заявив депутат російської Держдуми.

На його думку, вибори в Україні, які повинні відбутися 30 вересня, досить проблематичні, тому що більшість зауважень, які були в спостерігачів від СНД в 2006 році, не усунуті.

За словами Затуліна, в Україні нагромадилося надзвичайно багато проблем, які ставлять під сумнів як проведення позачергових виборів, так і правочинність їх результатів.

Як відомо, у липні міністр закордонних справ Арсеній Яценюк заявив, що Україна запросила спостерігачів від СНД на вибори до Верховної Ради.

Станом на 11 вересня Центральна виборча комісія зареєструвала 786 іноземних спостерігачів на вибори Ради.

Виборча кампанія стартувала 2 серпня, голосування призначене на 30 вересня.powered by lun.ua