Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

У Ющенка кажуть, що на нього взагалі не можна скаржитися

Субота, 22 вересня 2007, 12:15

Заступник глави секретаріату президента, представник президента у КС та ЦВК Марина Ставнійчук вважає безпідставним рішення ЦВК зобов'язати Віктора Ющенка утримуватися від передвиборчої агітації.

"Скарга СПУ на дії президента України, яку частково задовольнила ЦВК, є необґрунтованою та безпідставною з огляду на те, що главою держави не було порушено норм виборчого законодавства щодо проведення передвиборчої агітації", – цитує Ставнійчук прес-служба президента.

За її словами, обмеження щодо ведення передвиборчої агітації передбачені статтею 71 закону "Про вибори народних депутатів України". Цим законом забороняється участь у передвиборчій агітації органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування, правоохоронним органам і судам, а також посадовим та службовим особам цих органів.

"Президент України не є главою виконавчої влади. Статус президента визначено виключно Конституцією, за якою він є главою держави і виступає від її імені. Частина перша статті 113 Основного Закону передбачає, що вищим органом у системі органів виконавчої влади є уряд", – роз’яснює Ставнійчук.

"Таким чином, закон "Про вибори народних депутатів" не містить обмежень щодо участі президента у передвиборчій агітації", - підкерслює вона.

Цим же законом, додає заступник глави секретаріату президента, встановлено, що суб'єкт виборчого процесу, у даному випадку СПУ, може оскаржити рішення, дії чи бездіяльність органу виконавчої влади, зокрема щодо недотримання вимог з питань передвиборної агітації.

"Президент України не належить до органів виконавчої влади. Більше того, глава держави не належить також до інших суб'єктів оскарження, передбачених частиною першою статті 112 закону "Про вибори народних депутатів України", – стверджує Ставнійчук.

Президент України не є також і суб'єктом виборчого процесу на позачергових виборах народних депутатів.

"З огляду на викладене президент не визначений законом як можливий суб'єкт оскарження. Відтак, скарга на його дії не мала розглядатися по суті Центральною виборчою комісією", – наголошує Ставнійчук, нагадуючи, що практика подібного правового підходу ЦВК вже була застосована при проведенні чергових виборів народних депутатів 26 березня 2006 року.

Ставнійчук переконана, що останні випадки свідчать про політизацію роботи ЦВК.


Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...