Черномирдін запевняє, що газовий консорціум потрібний більше Україні

Четвер, 27 вересня 2007, 16:09

Посол Росії в Україні Віктор Черномирдін вважає, що в створенні газового консорціуму має бути зацікавлена перш за все Україна.

Про це посол сказав, виступаючи на міжнародній конференції "Стратегічне партнерство України і Росії: міфи і реалії", повідомляє УНІАН.

"Я можу сказати, кому консорціум потрібний більше за все – Україні", - сказав Черномирдін.

Посол зазначив, що розвиток транспортних систем відбувається, перш за все, на користь держави, а політика в цьому питанні тільки шкодить.

"Якщо розігруватимуться політичні аргументи, то нас, Росію, стримати буде неможливо. Для нас це один із основних економічних напрямів і ми все одно будуватимемо, і ми побудуємо, в обхід, по дну, через Північний льодовитий побудуємо, а дехто залишиться з металобрухтом: труби будуть, а що туди подавати, я не дуже розумію", - заявив він.

Черномирдін також вважає, що в Україні існує нерозуміння питання, чому Росія купує туркменський газ:

"Ми без туркменського газу обійдемося і зараз, і в ближчому майбутньому. Для нашої економіки туркменський газ не найголовніше. Але коли починають розігрувати цю карту, я дивлюся, що 99,9% не розуміють цього питання".

Водночас екс-президент України Леонід Кучма, виступаючи на конференції, висловив жаль, що Україна "втратила Туркменістан".

За його словами, українці "прогавили" підписання договору про постачання туркменського газу в 2006 році і тепер весь туркменський газ Україна буде одержувати через Росію.

"І тепер неважливо, куди дивитиметься Туркменістан - в Вашингтон, Брюссель чи Москву, він все одно прийде до того, що продаватиме газ за ринковими цінами. Час благодійності скінчився", - сказав Кучма.powered by lun.ua