Секретаріат Ющенка просить БЮТ приборкати апетит

Четвер, 11 жовтня 2007, 17:20

Заступник глави секретаріату президента Роман Безсмертний вважає необґрунтованими заяви окремих представників БЮТ про можливість заміни керівників 16 обласних державних адміністрацій на висуванців цієї політичної сили.

"Успішне проведення БЮТ виборчої кампанії означає, що блок має брати найактивнішу участь у створенні більшості у новообраній Верховній Раді та формуванні нового складу Кабінету Міністрів", - зазначив Безсмертний, цитує його прес-служба президента.

"Прагнення БЮТ, аби його представники зайняли ключові посади в уряді, вмотивоване і тому цілком зрозуміле. Водночас формування майбутньою коаліцією Кабінету Міністрів зовсім не означає автоматичну заміну губернаторів. Такої норми немає в жодному законі", - пояснив заступник голови секретаріату.

На думку Безсмертного, персональна популярність лідера БЮТ в тій чи іншій області не може бути бодай мінімально достатнім аргументом для зміни керівництва ОДА.

Критерієм перебування губернатора на своїй посаді є ефективність його роботи, насамперед, у соціально-економічній сфері, а не політичні уподобання.

Заступник глави секретаріату президента відзначив, що згідно із Конституцією керівників облдержадміністрацій призначає і звільняє президент за поданням Кабінету Міністрів.

"Звичайно, у разі призначення представника БЮТ на посаду прем’єр-міністра уряд може ініціювати такі кадрові подання. Однак остаточне рішення у будь-якому випадку залишається за президентом", – наголосив Безсмертний.

powered by lun.ua