Соціалісти запустили "міну" невизнання результатів виборів

П'ятниця, 12 жовтня 2007, 14:33

Член Соцпартії Іван Бокий звернувся до Вищого адміністративного суду з вимогою визнати незаконними дії Центрвиборчкому при розгляді та прийнятті протоколів всіх 225 окружкомів.

Про це сказано у відповідному позові Бокого, наданому прес-службою СПУ.

У ньому соціаліст також просить визнати протоколи про підсумки голосування в межах всіх територіальних виборчих округів недійсним та такими, що суперечать закону про вибори народних депутатів.

"Заборонити ЦВК оголошення та публікацію остаточних результатів виборів до перерахунку голосів на підставі уточнених списків виборців згідно з наданими МВС списками громадян, що перебували за кордоном під час проведення голосування", - сказано також у позові Бокого.

Підставою для такого звернення до суду соціаліст вважає те, що вищезазначені дії ЦВК призвели до порушення принципу рівного виборчого права окружкомами, "що мало наслідком створення передумов для використання 3 323 763 громадянами України, які виїхали за кордон, права проголосувати як в Україні, так і за кордоном".

Бокий аргументує своє твердження тим, що загальна кількість виборців, які внесені до списків на момент закінчення голосування, а отже могли взяти участь у голосуванні по всій країні 37185882, "проте аналіз списків виборців дає підстави для твердження, що загальна кількість виборців, внесених до списків виборців на виборчих дільницях має бути меншою на 3 323 763 громадян".

Ці громадяни, за словами Бокого, який посилається на дані МВС, складені на підставі даних Державної прикордонної служби, "виїхали за кордон і перебували за кордоном на момент, коли уточнення списків відповідно до законодавства вже неможливе".

"Таке масштабне, безпрецедентне ігнорування вихідних засад та принципів виборчого права робить неможливим встановлення реального волевиявлення громадян на позачергових виборах народних депутатів України", - сказано у позові.

powered by lun.ua