Бізнесмени очікують подорожчання гривні

Вівторок, 16 жовтня 2007, 13:36

Інфляційні очікування ділових кіл в Україні в третьому кварталі 2007 року зросли, а очікування курсової стабільності послабилися.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на веб-сайт Національного банку України, де розміщено чергове опитування керівників підприємств.

"Частка респондентів, що очікують на збереження курсу гривні до долара, зменшилася до 65,7% проти 74% у другому кварталі. Уперше за час проведення опитувань очікується подорожчання гривні щодо долара", - відзначається в повідомленні.

Як відомо, з початку 2007 року, як і протягом всього 2006 року, офіційний курс гривні зберігається без змін на рівні 5,0500 грн. за дол.

На міжбанку з початку 2007 року курс гривні знизився на 0,099% - до 5,0500 грн. за дол., тоді як за минулий рік він зміцнився на 0,099% - до 5,045 грн. за дол.

Основні принципи грошово-кредитної політики України на 2007 рік передбачають, що в поточному році курс гривні збережеться в межах 4,95-5,25 грн. за дол.

Згідно з повідомленням, вплив політичної ситуації на ріст споживчих цін залишається визначальним: цей фактор відзначило 78,5% учасників опитування.

"Інфляційні очікування зросли. Очікувана середня інфляція на наступні 12 місяців склала 11,7% проти 10,9% у попередньому кварталі", - відзначається в повідомленні.

Як відомо, уряд України готує низку заходів для протидії росту цін і сподівається, що їхня реалізація дозволить втримати інфляцію в поточному році на рівні до 11%, тоді як раніше інфляція очікувалася на рівні 7,5%.

Водночас бізнес-кола відзначають поліпшення доступу до банківських кредитів у країні, хоча серед стримуючих факторів при використанні кредитів як і раніше називається висока вартість ресурсів і надмірні вимоги до застав.

При цьому, відповідно до повідомлення, скоротилася частка респондентів, що планують залучати кредити.

"Знизилася частка респондентів, що планують брати банківські кредити (на 3,1 п.п. до 60%), серед них частка тих, хто планує брати наступний кредит у гривні, зросла на 1,6 п.п. - до 76,1%", - відзначається в повідомленні.

За даними Нацбанку, опитування проводилося в серпні й у ньому взяли участь керівники 1247 підприємств у всіх регіонах країни, що представляють економіку по основних видах діяльності, формах власності і розмірах.powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!