Черновецький просить дозволити його банку не говорити правду

Середа, 17 жовтня 2007, 15:00

"Правекс-банк" просить суд скасувати постанову Нацбанку, що зобов'язує банки надавати повну й об'єктивну інформацію про ставки по кредитах.

Про це заявив на прес-конференції лідер громадської ініціативи "За прозорість фінансових ринків" Тарас Загородній, повідомляє Обком з посиланням на Українські новини.

Позов поданий від імені мера Києва Леоніда Черновецького, що є акціонером "Правекс-банку".

Зокрема Черновецький просить скасувати пункт 3.1, що передбачає розкриття переліку платежів на користь третіх осіб (комісії, послуги реєстраторів, нотаріусів і т.д.).

Також він заперечує пункт 3.5, згідно із яким банки не мають права змінювати процентну ставку в зв'язку з волевиявленням однієї зі сторін (зміною кредитної політики банку).

Черновецький також просить скасувати пункт 3.6, згідно із яким банки не мають права встановлювати платежі, які споживачі повинні сплатити на користь банку за дії, що банк здійснює на власну користь, а саме ведення справи, договору, облік заборгованості споживача.

У ході конференції Загородній надав журналістам копію судового позову Леоніда Черновецького.

На думку Загороднього, такі вимоги є неетичними у відношенні до банківських клієнтів і можуть викликати зростання проблемної заборгованості в банківській сфері.

powered by lun.ua