Луценко стане головним силовиком?

Четвер, 18 жовтня 2007, 09:15

Єдиною кандидатурою на посаду віце-прем'єра з питань правоохоронної діяльності, що буде поєднана з посадою міністра внутрішніх справ, є Юрій Луценко.

Про це в четвер пише газета Комерсант-Україна.

"Передбачається, що посада віце-прем'єра з питань правоохоронної діяльності буде поєднана з посадою глави МВС. Слід зазначити, що обидві ці посади відносяться до квоти НУНС", - пише видання.

"За словами представників блоку, єдиною кандидатурою на цю посаду є колишній міністр внутрішніх справ, один з лідерів НУНС Юрій Луценко", - відзначає газета.

Говорячи про концепцію Національного бюро розслідування, співрозмовники видання відзначили, що передбачається, що це відомство має стати найбільш впливовою структурою в системі правоохоронних органів.

Йому будуть передані повноваження з проведення оперативно-розшукових заходів і досудового слідства в справах, пов'язаних з корупційними правопорушеннями.

Саме це відомство буде проводити розслідування справ, порушених щодо вищих посадових осіб, народних депутатів, з яких буде знята недоторканність, суддів і співробітників правоохоронних органів, - відзначає газета.

Однак, як пише газета, ключовим є питання, кому буде підпорядковуватись НБР. Хоча, згідно із законом про Антикорупційне бюро, що є основою закону про НБР, глава відомства підпорядкований безпосередньо президентові, який одноосібно приймає рішення про його призначення і звільнення.

Також газета зазначає, що слідство по всіх інших категоріях справ буде передане МВС, на базі якого планується створити Головне слідче управління.

Головною ж функцією Генпрокуратури стане здійснення нагляду, зокрема над правоохоронними органами, тобто і над НБР. При цьому співробітники НБР будуть мати право проводити слідство щодо вищих посадових осіб держави, у тому числі генпрокурора.powered by lun.ua