БЮТ проситься бути третім

Четвер, 18 жовтня 2007, 11:11

БЮТ просить суд залучити його як третю сторону до слухання справи за позовом кандидата в народні депутати від Компартії Сергія Гмирі про визнання неправомірними дій ЦВК по встановленню результатів виборів 30 вересня.

Про це заявив представник БЮТ у ЦВК Володимир Пилипенко, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

За його словами, БЮТ подав вищевказану заяву до Вищого адміністративного суду без самостійних вимог і на сьогоднішній день очікується постанова суду з цього приводу.

Пилипенко нагадав, що відповідно до норм закону, Вищий адміністративний суд повинен розглянути позов Гмирі протягом п'яти днів із дня його подачі. Таким чином, суд має розглянути даний позов до 23 жовтня.

Пилипенко заявив, що БЮТ не бачить юридичної складової в позові представника Компартії. "Є тільки політична складова - з метою затягти дату першого засідання новообраної Верховної Ради", - сказав він.

Пилипенко також повідомив, що у своєму позові Гмиря просить визнати неправомірними дії ЦВК по встановленню результатів позачергових парламентських виборів.

Свою вимогу він аргументує тим, що ЦВК не взяла до уваги масові порушення при проведенні виборів.

Зокрема, це стосується неточностей у списках виборців, недостовірних даних, наданих Держприкордонслужбою про кількість громадян, що виїхали за межі України і не повернулися в країну напередодні виборів.

Пилипенко також повідомив, що Вищий адміністративний суд поки не призначив дату розгляду справи за позовом представника Компартії.

Як відомо, Вищий адміністративний суд заборонив опубліковувати офіційні результати парламентських виборів у газетах "Голос України" і "Урядовий кур'єр" до розгляду по суті позову Компартії.

У ЦВК є час для офіційної публікації результатів виборів до 20 жовтня.

powered by lun.ua