СБУ розкрила вандалізм на Говерлі, керований з Москви

Субота, 20 жовтня 2007, 12:29

СБУ встановила організаторів і виконавців акту вандалізму з державною символікою України на горі Говерла в Івано-Франківській області.

Як повідомляє в суботу прес-служба СБУ, злочин скоїли "троє молодиків – члени забороненої Українським Судом організації "Євразійська спілка молоді".

У скоєнні злочину звинувачуються: Савін Леонід Володимирович, 1974 р.н., уродженець м.Сум, громадянин України, з березня цього року постійно проживає на території РФ у Москві, є одним з провідних активістів структури, відповідальним за функціонування веб-сайту ЄСМ; Бовдунов Олександр, 1986 р.н., громадянин РФ; Мантров Валерій, 1988 р.н., громадянин РФ.

Як зазначається в повідомленні, СБУ отримано матеріали, які свідчать, що цей ганебний вчинок координували з території Російської Федерації керівники ЄСМ Павло Заріфулін та Олександр Дугін, яким Службою безпеки в червні 2006 року було заборонено в’їзд в нашу державу терміном на 5 років.

СБУ повідомляє, що зловмисники 12 жовтня прибули в Україну спочатку до Сум та Києва. У подальшому переїхали до підніжжя гори Говерла та здійснили сходження на неї, де імітували спилювання деталей конструкції у вигляді малого Герба України та нанесли фарбою на пам’ятний знак Конституції України емблему ЄСМ. Прапора України на той час на флагштоку не було. Після цього зловмисники зняли свої дії на камеру мобільного телефону і, зробивши на неї ряд фотознімків, спустилися з гори та потягом залишили територію України.

Увечері 17 жовтня Савін змонтував знімки, додавши зображення розбитих гранітних плит, пошкоджених металевих частин тощо, і 18 жовтня ц.р. розмістив їх на веб-сайті ЄСМ разом з відеороликом, на якому імітується перепилювання тризубу (насправді ця деталь флагштоку знімається).

Наявні у розпорядженні СБ України матеріали свідчать про те, що вищевказані протиправні дії були сплановані на території Російської Федерації.

Крім цього встановлено, що фотографії, на яких зображено спилювання тризубу, розбивання плити та пошкодження інших знаків є сфабрикованими, про що свідчать висновки оперативно-слідчої групи.

СБУ повідомляє, що на даний час державні символи та пам’ятний знак Конституції України розташовані на горі Говерла перебувають в первинному стані.

20 жовтня 2007 року Службою безпеки направлені до Генеральної прокуратури України зібрані матеріали перевірки для прийняття рішення відповідно до чинного законодавства. По суті викритих СБУ злочинних дій іноземців також поінформовано МЗС України.


Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.