У Луганську перевірили газові системи – штрафи й адмінвідповідальність

Понеділок, 22 жовтня 2007, 14:15

Керівники трьох філій ВАТ "Луганськгаз" оштрафовані і притягнуті до адміністративної відповідальності після перевірок стану газорозподільних пунктів Луганської області.

Про це заявив начальник територіального управління Держміськпромнагляду в Луганській області Георгій Басакін на прес-конференції в Луганську, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Станом на сьогодні день ми перевірили 574 газорозподільних пункти, що знаходяться на балансі "Луганськгазу", 545 газорозподільних установок з 1047, що існують в області. Загальний стан технічної безпеки і режимів настройок установок можна назвати задовільним", - сказав Басакін.

Разом із тим, за його словами, виявлено 339 порушень нормативних актів про охорону праці і правил безпеки систем газопостачання України. До адміністративної відповідальності і штрафів притягнуто 16 посадових осіб, з них три перших керівники філій ВАТ "Луганськгаз".

"Характерними виявленими порушеннями були неукомплектованість бригад відповідними газоаналізаторами і приладами контролю витоків газу - працівники органолітично, тобто винятково "на нюх", визначали наявність витоку", - розповів Басакін.

"На окремих ГРП були встановлені котли, на яких немає відповідної автоматики безпеки. Також були виявлені невідповідності по верхніх і нижніх межах настроювання запобіжно-скидних і запобіжно-запірних клапанів у зв'язку з переходом ГРП на зимовий період роботи", - додав він.

Як відомо, 13 жовтня 2007 року в Дніпропетровську, розподільні газові мережі якого обслуговує "Дніпрогаз", стався вибух природного газу в 10-поверховому житловому будинку, у результаті якого загинули 23 особи і були ушкоджені розташовані поблизу будинки і споруди.

Причиною аварії, за попередньою інформацією, став вихід з ладу устаткування ГРП, що спричинило за собою неприпустиме підвищення тиску в абонентських мережах низького тиску.

powered by lun.ua