Офіцеру, при якому в Київському СІЗО вбили ув'язненого, висунули обвинувачення

Четвер, 25 жовтня 2007, 11:00

Офіцеру внутрішньої служби, під час чийого чергування в Київському слідчому ізоляторі було вбито одного з ув'язнених, пред'явлено обвинувачення у службовій недбалості, що спричинила тяжкі наслідки.

Про це повідомляє прес-служба Київської прокуратури.

Вона розслідує кримінальну справу за фактом службової недбалості службових осіб Київського ізолятора, які не забезпечили порядок та умови тримання під вартою осіб і нагляду за ними, що призвело до скоєння вбивств ув'язнених.

Зокрема, прокуратура розслідувала один з епізодів кримінальної справи – вбивство 13 липня 2007 року ув'язненого Постнікова іншим ув'язненим.

Під час розслідування було встановлено, що офіцер внутрішньої служби, який цього дня чергував у ізоляторі, знаючи про конфлікт між цими в'язнями, не вжив заходів щодо його припинення.

Йому пред'явлено обвинувачення за статтею Кримінального кодексу України про службову недбалість, що спричинила тяжкі наслідки.

На даний час розслідування за даним епізодом завершено. Обвинувачений ознайомлюється з матеріалами кримінальної справи.

Досудове слідство за іншими епізодами у справі триває, слідчими прокуратури вживаються заходи щодо всебічного, повного та об'єктивного розслідування злочину.

Крім цього, заступником генпрокурора – прокурором Києва Євгеном Блажівським повторно внесено подання голові Держдепартаменту з питань виконання покарань щодо усунення порушень кримінально-виконавчого законодавства у Київському СІЗО.

Організовано перевірку діяльності медичної частини в ізоляторі.

У повідомленні зазначається, що у прокуратурі столиці відбулася міжвідомча нарада керівників правоохоронних органів міста з питань додержання вимог законів щодо режиму та умов тримання осіб, насамперед, в Київському слідчому ізоляторі, а також в ізоляторі тимчасового тримання і чергових частинах райуправлінь ГУ МВС в Києві.

Під час наради обговорювалися виявлені прокуратурою Києва порушення прав ув'язнених через надмірну їх наповненість в Київському СІЗО, а також ненадання в'язням належної медичної допомоги.

powered by lun.ua