Новим спікером може стати Плющ?

П'ятниця, 26 жовтня 2007, 18:13

Політолог Володимир Фесенко не виключає, що секретар Ради нацбезпеки і оборони Іван Плющ втретє може очолити Верховну Раду.

Про це він сказав у п'ятницю на засіданні круглого столу в Києві, повідомляє УНІАН.

За словами Фесенка, сьогодні в основному говорять про проблемний момент, який стосується затвердження лідера БЮТ Юлії Тимошенко прем'єр-міністром.

Проте він вважає, що у "помаранчевої" коаліції є ще один проблемний момент – обрання спікера парламенту.

За словами політолога, "ні для кого не є таємницею, що в "НУ-НС" існує не явна, прихована опозиція до В'ячеслава Кириленка".

Фесенко переконаний, що при обранні голови Верховної Ради шостого скликання можуть виникнути проблеми.

На його думку, для забезпечення ефективної роботи парламенту, зокрема, плідної співпраці коаліції з опозицією, спікером має стати "компромісна фігура". Політолог вважає, що такою фігурою може бути Плющ.

"Тому не можна виключати "третього пришестя" Івана Плюща на пост спікера", - сказав Фесенко. За його словами, про цю кандидатуру на посаду спікера ведеться чимало розмов у кулуарах.

Крім того, на думку політолога, такою нейтральною фігурою міг би стати і лідер Народної партії Володимир Литвин. Разом з тим, політолог сумнівається, чи згоден Литвин бути нейтральним, виходячи з його президентських амбіцій.

Фесенко також вважає, що, віддавши Литвину посаду голови Верховної Ради, "НУ-НС", "може, був би не проти таким чином включити в коаліцію Блок Литвина".

Водночас, на думку політолога, після коаліціади-2006 у БЮТ побоюються привертати на свій бік третього партнера, який може підвести.

Як відомо, Плющ очолював Верховну Раду з грудня 1991 року по квітень 1994 року і з лютого 2000 року по травень 2002 року.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування