Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Балога натякає, що Луценку-Кириленку потрібно стати єдиним цілим

Вівторок, 30 жовтня 2007, 09:04

Глава секретаріату президента Віктор Балога вважає пріоритетним об'єднання демократичних сил в єдину партію.

Про таку заяву Балоги у вівторок повідомляє прес-служба секретаріату президента.

Він нагадав, що під час кампанії з позачергових парламентських виборів дев’ять партій із "помаранчевого" табору оголосили про готовність об’єднатися в потужну політичну організацію, яка запропонує суспільству нову ідеологію, ясні цілі та зрозумілі ціннісні орієнтири.

"Була оприлюднена відповідна декларація, яка чітко зафіксувала спільні прагнення. Отже, цей документ став передвиборчим зобов’язанням утвореного блоку "Наша Україна – Народна самооборона", і його прихильники абсолютно точно зрозуміли об’єднавчу ідею", - наголосив Балога.

"Не можна відокремити виборчу кампанію "НУ–НС" від задекларованого руху до побудови нової партії, яка має впровадити в Україні європейські соціальні, економічні та політичні стандарти", - додав він.

Балога відзначив, що президент Віктор Ющенко неодноразово публічно висловлювався за консолідацію демократичних сил, які через низку обставин все більше ставали роз’єднаними.

Він також зазначив, що бачить, принаймні, три способи об’єднання демократичних партій із блоку НУНС – через злиття, приєднання чи самоліквідацію.

На його думку, кожен із цих підходів є цілком реальний для втілення, оскільки побудований на можливостях, які надає Конституція та законодавство, що регламентує діяльність політичних партій і об’єднань громадян.

"Звичайно, як і кожна масштабна справа, ці варіанти таять у собі політичні, юридичні й організаційні ризики. Ймовірно, зіграє свою роль і особистісний чинник. Однак важливо те, що механізми створення єдиної демократичної партії існують, і їх потрібно запускати", - підкреслив він.

Балога припустив, що приклади інтеграційного руху покажуть регіони, де політичні реалії спонукають до тіснішої співпраці демократичних сил у обласних і міських Радах.

"На місцях дуже часто не до ігор в амбіції та вождизм, там необхідність кооперації між демократами диктує максимальна наближеність до потреб людей і відчутніша конкуренція з опонентами. Тому в центрі варто уважніше придивитися до регіонального досвіду взаємодії", - сказав він.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: