Росія хоче поговорити з Україною про дискримінацію

Субота, 10 листопада 2007, 15:47

МЗС РФ відзначає, що умови реєстраційного обліку іноземців не носять дискримінаційного характеру стосовно українських громадян, а також закликає Україну до проведення консультацій з даного питання.

Відповідний коментар прес-служба посольства РФ в Україні поширила в суботу.

"Хотіли б особливо звернути увагу, що новий порядок міграційного обліку в Російській Федерації не носить якогось дискримінаційного характеру", - відзначили в коментарі.

У МЗС Росії пояснили, що нові умови реєстраційного обліку пов'язані зі змінами російського законодавства, якими скасовано інститут реєстрації іноземних громадян у РФ за місцем перебування і встановлені нові правила міграційного обліку, що передбачають обов'язковість обліку в триденний термін по місцю перебування для всіх категорій іноземних громадян у Російській Федерації.

У МЗС РФ також акцентували на тому, що українську сторону попередили про такі зміни і запропонували спільну роботу над відповідними нормативними актами.

"У цьому зв'язку російська сторона повідомила українській стороні про намір застосовувати до громадян України положення зазначених законів і запропонувала укласти міжурядовий Протокол про припинення дії Протоколу від 30 жовтня 2004 року про внесення змін у міжурядову Угоду про безвізові поїздки громадян Російської Федерації й України від 16 січня 1997 року", - відзначили в МЗС.

При цьому російська сторона запропонувала українській стороні провести консультації за узгодженням проекту згаданого протоколу з метою його якнайшвидшого укладення.

"Російська сторона очікує оперативної відповіді на дану пропозицію. Розраховуємо, що й відносно російських громадян, які перебувають на території України, також не будуть створені норми дискримінаційного для росіян характеру", - резюмували в заяві.

"Інтерфакс-Україна"

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua