Кличко обігнав Луценка, а Черновецькому конкурент Омельченко

Понеділок, 12 листопада 2007, 13:09

Лідер блоку свого імені в Київраді Віталій Кличко лідирує серед кандидатів у мери Києва.

Про це повідомили на прес-конференції у понеділок науковий керівник Фонду "Демократичні ініціативи" Ірина Бекешкіна та керівник фірми "Юкрейніан соціолоджі сервіс" Олександр Вишняк, презентуючи результати свого соцдослідження.

У випадку, якби у виборах брали участь три кандидати, то Кличко набрав би 26%, лідер НУНС Юрій Луценко – 16,3%, мер Києва Леонід Черновецький – 14,5%.

Якби у виборах брали участь 9 кандидатів, то Кличко отримав би 22,9%, Луценко - 13%,
Черновецький – 12%, екс-мер Києва Олександр Омельченко – 11%, сказав Вишняк.

Решта кандидатів отримали б менше 10%: Микола Томенко -6,1%, Микола Катеринчук – 3,9%, Михайло Бродський -2,9%.

При цьому, як наголосила Бекешкіна, 20,5% виборців "ще не визначилися і це може змінити всі показники".

За словами Вишняка, рейтинг Кличка в останні місяці зріс порівняно з початком року, але не суттєво. "Зріс і рейтинг мера – з 4% після тарифних боїв. Зараз ситуація вирівнялася", - сказав соціолог.

За словами Вишняка, у випадку, якби проводився другий тур виборів, то Кличко переміг би і не тільки Черновецького, але й Луценка й Омельченка, а Черновецький програв би всім.

Водночас Бекешкіна наголосила, що треба змінювати закон про мера. "За мера повинні проголосувати половина. Тоді людина може вважатися народнообраним мером, а не так, що голосує 20% і люди кажуть: "ми не обирали, так вийшло", - сказала вона.powered by lun.ua