Борці за українську культуру попросять УЄФА заборонити Києву "Євро-2012"

Вівторок, 13 листопада 2007, 17:01

Учасники проекту "Україна - зона культурного лиха" мають намір надіслати листа президенту УЄФА Мішелю Платіні з проханням перенести фінальну частину Чемпіонату Європи з футболу в 2012 році з України до іншої країни.

Про це заявили організатори проекту "Україна - зона культурного лиха" видавці Віталій і Дмитро Капранови, зазначивши, що проведення чемпіонату негативно впливає на науку.

Зокрема, брати Капранови розкритикували наміри уряду переселити деякі наукові установи з центральних вулиць Києва і розмістити в їхніх приміщеннях комітети з підготовки до Євро-2012.

За словами видавців, вони планують надіслати листа президентові УЄФА Мішелю Платіні з проханням перенести фінальну частину Чемпіонату Європи з футболу в 2012 році з України у зв'язку з тим, що проведення чемпіонату негативно впливає на науку.

Вони послалися на дані статистики, згідно з якими одна книгарня в Україні припадає на 100 тис. населення, що значно нижче європейського показника.

У свою чергу письменник, перекладач, доктор фізико-математичних наук Максим Стріха відзначив низьке фінансування галузі науки з боку держави і як результат - небажання молоді йти в науку.

За його словами, з 1992 року бюджетне фінансування науки скоротилося з 0,82% до 0,35 від ВВП.

Водночас у країнах Європи цей показник складає близько 2% від ВВП. У результаті можна спостерігати масовий виїзд українських вчених закордон, вважає учений.

Стріха прогнозує кризу в науці вже за 5-10 років через відсутність середнього покоління в науці.

У свою чергу член Асоціації українських письменників Сергій Грабовський зазначив, що середній вік доктора наук перевищує 60 років, а кандидата наук складає близько 50 років.

"Інтерфакс-Україна"

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua