Янукович пропонує почавити з алкогольників соки

Середа, 14 листопада 2007, 12:11

Кабінет міністрів пропонує Верховній Раді підвищити ставки акцизного збору на коньяк, бренді й коньячний спирт до 19 гривень за літр 100% спирту з тим, щоб встановити єдиний розмір акцизного збору на спиртні напої, отримані шляхом перегонки виноградного вина.

Відповідний законопроект схвалений на засіданні Кабміну в середу й найближчим часом буде внесений на затвердження Верховної Ради, повідомляють Українські новини.

У пояснювальній записці до законопроекту сказано, що Кабмін виходить із такою ініціативою з метою приведення законодавства у відповідність до вимог Світової організації торгівлі.

При цьому Кабмін пропонує поетапно підвищувати ставки акцизного збору на алкоголь: до 10 гривень за літр 100% спирту від дня вступу України до СОТ і до кінця року, з якого Україна вступила у СОТ і до 15 гривень за літр 100% спирту в рік, наступний після року вступу України до СОТ.

На думку Кабміну, прийняття цього законопроекту дасть змогу зняти проблему диференціації розміру акцизного збору на аналогічні товари й привести українське законодавство у відповідність із принципами СОТ.

Крім того, прийняття закону сприятиме підвищенню надходженню коштів держбюджет від акцизного збору.

Як відомо, асоціація "Союз оптовиків і виробників алкоголю й тютюну" прогнозує стагнацію коньячного ринку і його тінізацію в разі рішення про підвищення акцизного збору на коньяк, ініційоване Міністерством фінансів.

Відповідно до чинного законодавства, акцизний збір на коньяк і бренді становить 7 гривень за літр 100% спирту, коньячний спирт - 16 гривень за літр 100% спирту, спиртні напої, отримані шляхом перегонки виноградного вина або вижимок винограду, - 19 гривень за літр 100% спирту.powered by lun.ua