В України знайшовся ще один адвокат у Європарламенті

Середа, 14 листопада 2007, 20:00

Україна має право робити запит на членство в Європейському Союзі і повинна знати напевно про це від Європейської комісії і Ради ЄС.

Так вважає європейський депутат Чарльз Теннок, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Про це він заявив у вівторок у Страсбурзі, виступаючи з доповіддю "Зміцнення Європейської політики сусідства" на пленарному засіданні Європейського парламенту.

За словами євродепутата, на Сході дві країни - Україна і Молдова, з якими ЄС співпрацює в рамках Європейської політики сусідства і які мають право, згідно зі ст.49 Договору про ЄС, робити запит на членство в Євросоюзі, тому що вони - "європейські за природою".

"Ці країни повинні знати напевно від Ради ЄС і Комісії (Європейської комісії), що членство доступне для них", - сказав Теннок.

Крім того, депутат вважає, що для країн ЄПС повинен бути введений безвізовий режим.

Теннок також заявив про важливість створення Парламентської Асамблеї ЄС-Східні сусіди.

"Я особисто упевнений, що EURO-NEST буде зміцнювати демократичні інституції в східних країнах ЄПС", - сказав він.

Крім того, політик вважає за можливе в майбутньому включити в рамки дії ЄПС Казахстан, але через те, що цю позицію не підтримують багато депутатів, припустив, що цей пункт перед голосуванням доповіді буде виключений.

Відповідно до тексту доповіді, пропонується заснувати Парламентську асамблею за участю представників парламентів України, Молдови, Грузії, Азербайджану і "продемократичних спостерігачів з Білорусії".

На голосування документ має бути поставлений у середу.powered by lun.ua