Черновецький не ускладнюватиме киянам життя до кінця року

Четвер, 15 листопада 2007, 13:57

До кінця нинішнього року і протягом наступного тарифи на житлово-комунальні послуги, проїзд у громадському транспорті не підвищуватимуть.

Про це "Хрещатику" розповів перший заступник голови столичної держадміністрації Анатолій Голубченко.

"Столична влада ніякого зростання тарифів не планує. Адже Київрада до кінця нинішнього року ухвалила мораторій на підвищення тарифів за житлово-комунальні послуги", - заявив він.

Щодо сезонних тарифів, за яким за гарячу воду і опалення взимку треба платити більше, а влітку менше, то їх поки теж не запровадять.

"Наразі це відкладають через те, що розроблені Міністерством з питань житлово-комунального господарства Правила розрахунку двоставкових тарифів за теплову енергію і послуги з централізованого постачання гарячої води та централізованого опалення перебувають на затвердженні в Кабінеті Міністрів", - пояснив Голубченко.

За його словами, столична влада стримуватиме ціни на хліб і хлібобулочні вироби, продукти харчування, надаючи підприємствам-виробникам компенсацію та відшкодовуючи витрати, а ще влаштовуючи ярмарки з продажу сільськогосподарської продукції.

"Окрім цього, у місті створено майже піврічний запас продовольчого зерна та регіональний. Це загалом 84,14 тис. тонн збіжжя, з яких 74 тис. тонн пшениці та 10,14 тис. тонн — жито. На це вже витрачено 106 млн грн", - сказав заступник Черновецького.

"Щодо подорожчання продуктів харчування, то воно спричинене насамперед неврожаєм олійних культур, скороченням поголів’я великої рогатої худоби, значних паливно-енергетичних витрат. Для поліпшення ситуації в місті лише з початку 2007-го вже проведено 157 ярмарків з продажу сільськогосподарської і плодоовочевої продукції", - додав він.

"Загалом реалізовано понад 13 тис. тонн продукції за цінами на 15 — 20% нижчими, ніж у роздрібній торгівлі. До кінця нинішнього року заплановано в різних куточках міста провести ще 54 ярмарки. Київська міська влада зробить усе можливе, щоб ціни на продукти першої необхідності не зростали", - наголосив Голубченко.powered by lun.ua