Ющенко радить одягти наркотики на погони

Понеділок, 19 листопада 2007, 13:20

Президент Віктор Ющенко не задоволений роботою Державної митної служби та правоохоронних органів у сфері боротьби з контрабандою.

Про це він заявив у понеділок під час наради "Захист інтересів держави на економічному кордоні України", що проходила в Службі безпеки України, повідомляє прес-служба президента.

Глава держави особливо підкреслив, що це питання ані митні, ані правоохоронні органи не здатні вирішити професійно.

"На вашій вині те, що Україна не має економічного кордону. Ви його продали", – наголосив він.

"У державі швидкими темпами руйнується митний контроль", – сказав президент, зазначивши, що правоохоронці не здатні протидіяти швидкому зростанню контрабанди товарів до України.

Ющенко навів зведену статистику, відповідно до якої приблизно 70% товарів потрапляють до України контрабандою або тіньовими схемами ввезення. Обсяг ввезених таким чином товарів складає приблизно 65 млрд. грн.

За словами президента, основними схемами контрабанди та тіньового ввезення є безмитне оформлення товарів, заниження митної вартості товарів при їх оформленні, ввезення автомобілів під виглядом запчастин, сплата ПДВ на ввезення нафти та нафтопродуктів векселями, оформлення фіктивних експортно-імпортних операцій тощо.

Окремо президент вказав на незадовільну боротьбу із ввезенням до країни наркотичних засобів. За словами Ющенка, в 2005 році в Україні налічувалося 84 тис. наркозалежних, станом на квітень ц.р. їх кількість становить вже 154 тисячі.

"Оце клейте до своїх погонів, до своїх зарплат, до свого соціального статусу. Ваша робота нульова", – наголосив президент.

Окремо Ющенко розкритикував схему ввезення до України м’яса, що часто є неякісним, через вільні економічні зони, зокрема Донецької області. Він навів цифри, згідно з якими таке м'ясо ввозиться за ціною 2,2 грн. за кілограм, а реалізується по 40 гривень.

"Якщо цей бізнес є, цей бізнес не зупиниться ні перед чим", – сказав він, підкресливши, що це руйнує українське тваринництво.

Глава держави підкреслив, що такі "схеми відомі абсолютно всім". "Вони можуть існувати лише за однієї умови – коли правоохоронні органи до них залучені", – сказав Ющенко.

Президент дав доручення СБУ сформувати окрему робочу групу по кожній з наведених контрабандних та тіньових схем і кожного тижня інформувати про результати їх роботи.

Крім того Ющенко наказав розібратися з судами, які допомагають такій практиці.

Також президент зазначив, що за наслідками цієї наради планує здійснити "низку найрадикальніших кадрових змін".powered by lun.ua