Литвин думає, що Ющенку потрібен комфортний важіль

Вівторок, 20 листопада 2007, 13:22

Лідер блоку свого імені Володимир Литвин не виключає можливості проведення позачергових парламентських виборів перед президентськими.

Про це він повідомив журналістам у вівторок у Києві.

"Я не виключаю, дострокових виборів або в Києві, або парламентських при нинішньому розкладі сил і при нинішніх ставках, що зроблені на наступні президентські вибори", - відзначив Литвин, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

При цьому він додав, що "якщо дострокові вибори і будуть, то до президентської кампанії, для виконання місій ключових гравців на цю посаду".

У нинішній ситуації, на його думку, для розширення впливу президента на Кабінет міністрів, йому вигідне призначення главою парламенту політика, лояльного стосовно президента.

"Якщо виходити з цинічно-прагматичних традицій, то президентові важливо, щоб зараз був спікер, який буде йому комфортним і буде додатковим важелем впливу на Кабінет міністрів", - підкреслив Литвин.

Він додав, що нинішні члени уряду можуть діяти як виконуючі обов'язки, оскільки "президент при цих умовах буде приймати будь-які рішення, які йому необхідні".

"А через рік, скажемо, якщо зміниться ситуація в країні в кращу сторону, президент скаже, що витяг на собі країну, а якщо буде погано, буде мати можливість сказати, що Кабмін не давав можливості це зробити", - пояснив він свою точку зору.

При цьому Литвин підкреслив, що не бачить себе кандидатом на посаду глави парламенту, оскільки він не входить ні в яку коаліцію і не готовий заявити про намір брати участь у президентських виборах.

Литвин був головою Верховної Ради 4-го скликання (2002 - 2006 рр). У президентських виборах раніше не брав участі. На позачергових парламентських виборах 2007 року Блок Литвина зайняв 5-е місце й одержить 20 депутатських мандатів з 450.powered by lun.ua