Януковичу пропонують скасувати правило про мітки генних мутантів

Вівторок, 20 листопада 2007, 14:05

Профільний урядовий комітет схвалив проект постанови Кабінету міністрів, яким скасовується постанова від 1 серпня 2007 року про маркування генетично модифікованих продуктів.

Проект постанови "Питання маркування сільськогосподарських товарів, зроблених за допомогою аграрних біотехнологій" підтримав комітет з питань економічної політики і європейської інтеграції 19 листопада, повідомляє Обком з посиланням на УНІАН.

Проект спрямований на формування загальних правил про обіг товарів, зроблених за допомогою аграрних біотехнологій, і реалізацію закону "Про державну систему безпеки при створенні, тестуванні, транспортуванні і використанні генетично модифікованих організмів", повідомляє прес-служба Мінекономіки.

У Мінекономіки наголошують, що низці міністерств, зокрема, Мінохорони здоров'я, Міністерству аграрної політики і Міносвіти і науки, доручено напрацювати необхідні законодавчі акти про застосування процедури маркування сільськогосподарських товарів, зроблених із застосуванням біотехнологій.

Як відомо, міністр економіки Анатолій Кінах вважає, що для введення маркування необхідно дещо змінити законодавчу базу і низку нормативних актів. Крім того, необхідно адаптувати правила маркування до міжнародних норм.

Кінах також відзначив, що зі вступом України до СОТ ринок буде відкритий значно більше, ніж на сьогоднішні, і "ми будемо наполягати на маркуванні продуктів з генетично модифікованими організмами".

1 серпня 2007 року Кабмін ухвалив постанову, якою ввели маркування продуктів харчування із вмістом генетично модифікованих складових, однак вона не була реалізована. Постанова повинна була набрати сили з 1 листопада 2007 року.

Як відомо, норми СОТ не вимагають маркування продуктів зі вмістом генетично модифікованих компонентів, але деякі країни наполягають на маркуванні, інші – є супротивниками цього, оскільки поки немає будь-яких наукових доказів про вплив таких продуктів на здоров'я людини.powered by lun.ua