Ющенку не соромно за те, що він зробив після революції

Середа, 21 листопада 2007, 12:07

Президент Віктор Ющенко відчуває з кожною новою річницею "помаранчевої" революції "усе більш сильні почуття".

"З кожним роком мої почуття будуть сильніше і сильніше за своїм змістом й ідеологією, мораллю", - сказав президент в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

22 листопада в Україні відзначається День свободи, затверджений на честь початку в 2004 році "помаранчевої" революції.

"Відходять ілюзії, іде наївність, відходять декларації, тому що формується більш прагматичне русло тих цінностей, заради яких, наприклад я, прийшов у політику", - сказав Ющенко.

Поняття демократії, вважає президент, це "категорія не тільки ідеології, це категорія прикладна".

"Революція показала, що нація має колосальний шанс. Революція всієї роботи не робить. Революція дає шанс. Наша країна, наша нація ці шанси використовує", - відзначив глава держави.

Оцінюючи результати, досягнуті в Україні за три роки після революції, Ющенко відзначив, що з економічними показниками, досягнутими Україною за останні роки, "не соромно виступати на будь-якій трибуні світу - за дефіцитом бюджету, за боргами, за валютними резервами, за темпами росту, за цінами".

"Це те, про що ми мріяли, можливо, 7-8 років тому, а сьогодні це є. Але коли це досягнуто, це не здається солодким. Ну, подумаєш, ВВП росте 7-8%, хоча саме по собі таке в житті нації не так часто буває - резерви виросли в три рази за останні півтора-два роки. Такого в нас, здається, не було, щоб у нас було в резерві $31 млрд., а зараз є. Згадую 1998 рік - $1,4 млрд. резерви. Різниця велика. 7 млрд. інвестицій - вважається сьогодні, що так і треба. А найбільше досягнення за попередні 12 років - це 700 млн. у рік", - сказав Ющенко.

Як досягнення президент згадав зниження рівня безробіття, а також зростання реальних доходів людей. Хоча, за його словами, він не розділяє "значну частину компонентів соціальної політики, які робляться, наприклад, урядом Віктора Януковича".

"Як економіст, я вважаю, що ця політика могла б бути більш відкрита соціально", - сказав президент країни.

Говорячи про "речі, що нам не вдалося зробити", Ющенко назвав, насамперед, "те, що ми спостерігаємо в політичній конструкції влади". "Це "ахілесова п'ята" сьогоднішнього українського дня", - вважає він.

Поляризація в політиці, на думку президента, "не пов'язана з дискусією навколо пріоритетів".

"Не про це мова йде, а мова йде про реалізацію дрібних інтересів, дуже часто приватних інтересів, як правило, це пов'язано з тим, кому який портфель дати", - сказав глава держави.

Крім того, відзначив він, "поки що відносини між більшістю і меншістю - це відносини громадянської війни, порожнього протистояння".

"Це відносини не адекватні, вони антагоністичні. Тому вони формують непотрібні ризики, у тому числі і для більшості. У тому числі і для майбутньої більшості", - сказав Ющенко.

На його думку, політична нестабільність "забирає, краде українські можливості". "Тільки політична нестабільність мінімізує сьогодні наші амбіції", - додав він.powered by lun.ua