Плюща просять відмовитися від цілковито абсурдної ідеї

Середа, 21 листопада 2007, 14:01

Член блоку "Наша Україна - Народна самооборона" Тарас Стецьків вважає, що кандидатура Івана Плюща на посаду голови Верховної Ради може бути розглянута, якщо він підпише коаліційну угоду з БЮТ і відмовиться від ідеї створення широкої коаліції.

Про це він сказав у середу на прес-конференції, повідомляє УНІАН.

"Я абсолютно готовий розглянути кандидатуру Плюща, якщо її внесе президент, але за умови, що Плющ офіційно підпише коаліційну угоду з БЮТ і відмовиться від цілковито абсурдної ідеї – так званої коаліції національної єдності у складі БЮТ, "Нашої України" і Партії регіонів, тому що це явна спроба торпедувати створення демократичної коаліції, оскільки всім зрозуміло, що БЮТ в таку "ширку" не піде", - сказав Стецьків.

Він також зазначив, що президент як лідер блоку "Наша Україна" має безумовне право запропонувати фракції для розгляду ту чи іншу кандидатуру на посаду спікера.

Стецьків повідомив, що, за його інформацією, у четвер, 22 листопада, на засіданні фракції НУ-НС буде присутній президент Віктор Ющенко.

Він також зазначив, що для нього особисто було б краще, якби в українському парламенті була "нова якість керівництва".

Водночас, Стецьків запевняє, що "НУ-НС" не відступиться від ідеї створення демократичної коаліції.

"Ми не відступимо від ідеї створення демократичної коаліції", - заявив він.

За словами Стецьківа, якщо в силу якихось інтриг комусь вдасться розвалити демократичну коаліцію, то переважна більшість членів НУ-НС в широку коаліцію не піде.

Він вважає, що вибір в парламенті шостого скликання полягає не між демократичною і широкою коаліцією, а між демократичною коаліцією і ніякою коаліцією.

"Якщо хтось зруйнує демократичну коаліцію, країна вступає в чергову фазу хаосу і тоді справді ще одні дострокові вибори через рік стають дуже реальними", - зазначив Стецьків.

Він також вважає, що в разі, якщо не буде створено демократичну коаліцію, вірогідність внутрішнього конфлікту в блоці і вірогідність розколу блоку зростає, оскільки одразу ж з’являться помірковані люди, які скажуть: "Ну не склалася демократична коаліція, давайте шукати іншу".powered by lun.ua