Черновецький вирішив обмежити День свободи

Середа, 21 листопада 2007, 16:26

Київська міська державна адміністрація має намір вимагати в окружному адміністративному суді Києва обмежити акції на Майдані Незалежності 22 листопада з нагоди річниці "помаранчевої революції".

Про це сказав начальник Головного управління внутрішньої політики Віктор Гончарук, повідомляють Українські новини.

За його словами, обмеження проведення акцій більшою мірою стосується 3 громадських організацій: "Народна варта", "Реформація" і Коаліція учасників помаранчевої революції, що подали заявки на проведення акцій у цей день.

Управління запропонувало цим організаціям сформувати єдину програму святкування, однак, за словами Гончарука, вони цього не зробили.

У свою чергу, представник партії "Народний Союз Наша Україна" на нараді повідомив, що партія як організатор акції по святкуванню річниці "помаранчевої революції" на Майдані не має наміру встановлювати сцену і проводити концерт.

Партія хоче тільки провести збори громадян.

Гончарук нагадав, що на Майдані зараз розташовані намети прихильників Партії регіонів і міськадміністрація побоюється протистояння між прихильниками ПР і громадських організацій.

За його словами, це послужило мотивом подачі позовної заяви в суд.

Як повідомлялася, раніше партія "Народний Союз Наша Україна" і громадська організація "Народна варта" подали заявки в Київську міську державну адміністрацію на проведення масових акцій на Хрещатику і Майдані Незалежности 22 листопада з нагоди річниці "помаранчевої революції".

У той же час київський мер Леонід Черновецький закликає не політизувати святкування Дня свободи, повідомляє Ліга.

"Україна і Київ уже втретє будуть святкувати День свободи. Я вважаю, що не варто політизувати це свято. Я упевнений, що День свободи - це день, коли простий українець усвідомив себе особистістю і громадянином своєї країни", - сказав він.

"Можливо, потрібен певний час, щоб свято свободи виглядало не як свято перемоги якоїсь політичної сили, а стало справді святом перемоги демократії. Київ повинен стати містом, де об'єднуються розумні люди незалежно від політичної орієнтації", - вважає київський мер.powered by lun.ua