Намічається "війна" за Майдан у річницю революції

Середа, 21 листопада 2007, 17:38

У Київську міськадміністрацію подали заявки на проведення масових акцій з нагоди третьої річниці "помаранчевої" революції на Майдані Незалежності "Народний союз "Наша Україна", "Народна варта" і "Коаліція учасників помаранчевої революції".

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на головне управління внутрішньої політики Київської міськадміністрації.

Усі заявки подані на проведення святкових заходів 22 листопада на Майдані Незалежності. При цьому НСНУ відмовилася від наміру встановити сцену для проведення мітингу і концерту.

Вони мають намір провести збори прихильників "помаранчевої" революції на Майдані Незалежності й організувати вільне спілкування, щоб згадати події 2004 року. Захід буде проводитися з 12.00 до 22.00. Заявка подана на 10-15 тис. осіб.

"Народна варта" має намір провести концерт і віче на Майдані Незалежності з установкою сцени і необхідної звукової апаратури.

Після винесення резолюції віче, передбачено ходу його учасників до секретаріату президента для передачі цього документа. Акція буде проводитися з 19.00 до 23.00. У заявці зазначена участь 10 тис. осіб.

"Коаліція учасників помаранчевої революції" також заявила про намір встановити сцену і провести концерт. Заявлена кількість учасників - 1 тис. осіб. Час проведення акції з 00.00 до 24.00 22 листопада.

При цьому заявники звернулися до мерії з проханням провести переговори з Партією регіонів про демонтаж наметів на час святкування.

Намети встановлені Партією регіонів на Майдані Незалежності відповідно до поданої заявки в мерію для проведення безстрокової акції.

Президент у 2005 році заснував День Свободи, що відзначається 22 листопада. 22 листопада вважається початком "помаранчевої революції" - масових акцій протесту проти фальсифікації результатів другого туру виборів президента в 2004 році, результати якого були пізніше скасовані Верховним судом.

Як повідомляє прес-служба Київської міськадміністрації, мер столиці Леонід Черновецький закликав політиків у День Свободи не допускати протистоянь своїх прихильників з опонентами з інших таборів.

"Україна і Київ уже втретє будуть відзначати День Свободи. Я вважаю, що не варто політизувати це свято, але упевнений, що День Свободи - це день, коли простий українець усвідомив себе особистістю і громадянином своєї країни", - сказав мер.powered by lun.ua