Ющенко послав Януковичу навздогін критичний лист

П'ятниця, 23 листопада 2007, 15:05

Президент Віктор Ющенко вказує на відсутність системних дій уряду, спрямованих на забезпечення своєчасного бюджетного відшкодування ПДВ.

Про це йдеться у листі глави держави до прем'єр-міністра Віктора Януковича, повідомляє прес-служба президента.

Ющенко підкреслює, що у своєму зверненні порушував перед урядом проблемні питання у сфері відшкодування ПДВ.

Однак, за словами президента, Кабмін не надав інформації щодо розгляду їх на урядовому рівні й не визначив заходи для налагодження ефективної системи контролю за додержанням органами державної податкової служби законодавства під час перевірок правомірності заявлених до відшкодування сум та недопущення безпідставної затримки здійснення відшкодування.

Крім того, наголошує Ющенко, незважаючи на неодноразові звернення до уряду щодо надання президенту Державною податковою адміністрацією інформації про загальний обсяг невідшкодованих з бюджету сум податку на додану вартість, така інформація не надається.

"На відповідні доручення Кабінету міністрів Державна податкова адміністрація України, приховуючи реальний стан справ у зазначеній сфері, надсилає до секретаріату президента України показники щодо відшкодування ПДВ, сформовані не згідно із запропонованими формами, а на власний розсуд", - наголошує Ющенко.

У зв'язку з цим президент звертається до прем’єр-міністра з проханням вжити заходів дисциплінарного характеру до посадових осіб, які допустили безвідповідальне ставлення до своїх обов'язків.

Крім того, Ющенко просить прем’єра забезпечити вжиття заходів щодо розв'язання проблем у сфері відшкодування ПДВ з бюджету та щотижневе надання Державною податковою адміністрацією відповідної інформації.

Як відомо, на першому засіданні Верховної Ради 6 скликання у п’ятницю Кабінет міністрів Віктора Януковича склав свої повноваження. Він виконуватиме урядові обов’язки до обрання нового Кабінету міністрів.

powered by lun.ua