Ющенко попросив світ засудити комуністів

Субота, 24 листопада 2007, 16:33

Президент Віктор Ющенко оголосив 2008 рік роком пам'яті жертв Голодомору 1932 – 1933 років.

Відповідний указ розміщено в суботу на офіційному сайті президента.

Водночас у своєму виступі з нагоди 75-ї річниці Голодомору на Михайлівській площі Ющенко закликав світ засудити тоталітарний комуністичний режим, що став причиною Голодомору.

"Настав час озвучити вимогу світового засудження комуністичного терору, який вбивав нас і всі безневинні народи на цьому просторі: росіян, кримських татар, білорусів, євреїв, поляків і сотні інших націй", - підкреслив президент.

"Усім нинішнім апологетам сталінізму я кажу прямо і твердо – ваші спроби приречені, виправдання не має і не буде, покайтеся за свій гріх", - наголосив Ющенко.

"Слово співпереживання і скорботи кажемо кожній нації і, насамперед, тим, з якими спільно пройшли через усе комуністичне пекло. Наше серце – щире, любляче, небайдуже до вас. Станьте сьогодні поруч з нами", - сказав президент.

"Ми закликаємо світ визнати Голодомор 1932-33 років актом геноциду проти Українського народу і віримо, що таке визнання неминуче здійсниться. Я дякую всім парламентаріям та урядам, які вже підтримали нас. Це – вияв солідарності, який Україна ніколи не забуде", - додав він.

Перед цим Ющенко з родиною взяв участь у Скорботній ході від Софійської площі до Михайлівської.

У процесії брали участь віце-прем’єр Дмитро Табачник, Київський міський голова Леонід Черновецький, голова Київської облдержадміністрації Віра Ульянченко та інші.

Після промови президента було оголошено загальнонаціональну хвилину мовчання, після чого розпочалася акція "Засвіти свічку".
powered by lun.ua