СБУ доведе, що злочини УПА здійснювало МДБ

Неділя, 25 листопада 2007, 11:48

Служба безпеки України має документ, який свідчить про злочини агентів МДБ перевдягнених під вояків УПА, які катували й знищували людей на Західній України.

Як заявив в ефірі "5 каналу" в.о. голови СБУ Валентин Наливайченко, незабаром цей документ має бути оприлюднений.

"Ми маємо зараз документ, який був відомий Хрущову у 49-му році. Настав час його оприлюднити. Це доповідь одного з військових прокурорів про так звані спецбоївки, які під виглядом загонів УПА лютували в Західній Україні", - розповів він.

"Це спеціальні агенти МДБ, які створювали бойові групи, перевдягаючись в загони УПА. В Західній Україні лютували, мордували, знищували людей, ґвалтували молодих жінок. І в такий спосіб залишали після себе злочинну пляму на тих, хто боровся за волю України. Тобто, про УПА", - зазначив Наливайченко.

"І всі тепер перекручення і брехня, яка точиться навколо УПА чи постаті Героя України Шухевича, вже вживлена на той час каральними органами МДБ, чи як вони далі називалися. І до цього часу ця брехня живе. Ми мусимо якомога скоріше і ці документи оприлюднити. Це має об'єднати всю Україну", - вважає в.о. глави СБУ.

Він також повідомив, що в архівах Генеральної прокуратури й міністерства внутрішніх справ зберігаються сотні тисяч справ про так зване "розкуркулення" й інші злочини проти українського селянства, які раніше не оприлюднювали. Наливайченко висловив сподівання, що МВС і Генпрокуратура оприлюднять ці документи.

Міністерство державної безпеки СРСР (МДБ) існувало з 1946 до 1953 року, коли було приєднане до міністерства внутрішніх справ СРСР. 1954 року на базі МВС було створено Комітет державної безпеки СРСР (КДБ).
powered by lun.ua