Ахметову, Пінчуку, Привату і К° належить половина ринку

Понеділок, 26 листопада 2007, 16:16

Половина капіталізації українського фондового ринку, що складала $110 млрд на 7 листопада, припадає на підприємства шести провідних бізнес-груп.

Про це повідомив аналітик інвестиційної компанії "Конкорд Капітал" Костянтин Фісун, представляючи журналістам нові індекси бізнес-груп у п'ятницю.

Зокрема частка СКМ Ріната Ахметова склала 19%, групи "Приват" - 12% і компаній Віктора Пінчука - 7%, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

За його словами, капіталізація компаній корпорації "Індустріальний союз Донбасу" склала 4%, Костянтина Григоришина - 4%, Костянтина Жеваго - 3%.

Фісун уточнив, що в розрахунок включені лише акції, що обертаються на українському фондовому ринку, тобто, наприклад, у розрахунках для групи "Приват" відсутній найбільший у країні Приватбанк (Дніпропетровськ), при цьому група контролює більш 25%+1 акція або має операційний контроль.

"Ці шість бізнес-груп далеко відірвалися від всіх інших", - підкреслив аналітик.

За його словами, "Конкорд Капітал" проаналізувала інші бізнес-групи, однак їх капіталізація виявилася або істотно нижчою, або не піддавалася розрахункові через відсутність компаній на фондовому ринку, як, наприклад, у співвласника швейцарського газового трейдера RosUkrEnergo Дмитра Фірташа.

Відповідно до розрахунку "Конкорд Капітал", free float (акції у вільному обороті) компаній, підконтрольних зазначеним шести бізнес-групам, складає $2,9 млрд, або 44% усього free float ринку.

При цьому частка підприємств СКМ складає 9%, групи "Приват" - 15%, Пінчука - 7%, Григоришина - 6%, Жеваго - 4% і ІСД - 3%.

"Запуск індексів бізнес-груп дозволить стежити за тим, як успішно українські олігархи капіталізують свій бізнес", - відзначив Фісун, додавши, що ряд з них (СКМ, Пінчук, Жеваго) готуються до IPO вже в 2008 році.

За його словами, індекси можуть використовуватися також для аналізу стратегій інвестування "подібно олігархам".

Відповідно до розрахунків "Конкорд Капітал", найбільший ріст активів з початку 2006 року забезпечив Григоришин - майже в 5,5 разів, тоді як ПФТС-индекс виріс майже в 3,5 рази. На другому місці Пинчук, що забезпечив ріст активів у 4,7 рази, потім ІСД - 4 рази, СКМ - ледве більш, ніж у 3,5 рази, група "Приват" - майже в 3,3 раза і Жеваго - приблизно в 2,2 раза.

Фісун пояснив високі показники Григоришина тим, що найчастіше інвестує в ризикові і спірні активи, однак боротьба, що ведеться за них, забезпечує великі показники росту.

Він також вказав на досягнуту групою "Приват" найнижчу серед усіх волатильність вартості своїх активів.powered by lun.ua