Путіну не сподобалися пропозиції Буша по ракетах

Вівторок, 27 листопада 2007, 11:10

Письмова відповідь США на пропозицію Росії по протиракетній обороні знижує шанси на досягнення спільного розуміння у цьому питанні.

Про це заявив в американському місті Аннаполіс на брифінгу глава МЗС РФ Сергій Лавров, передають РИА Новости.

"Ми запланували ще одну зустріч. Все-таки спробуємо ще раз вийти на спільне розуміння по цьому питанню, але отримані відповіді знижують шанси на досягнення такого розуміння", - сказав Лавров.

Він повідомив, що питання стратегічної стабільності, включаючи ПРО, обговорювалися в ході минулої зустрічі з держсекретарем США Кондолізою Райс.

"Ми підтвердили, що пропозиції, які нарешті надійшли в письмовому виді, ми продовжуємо вивчати детально, але вже зараз ясно, що це істотний відхід від того, що говорилося представниками США в Москві на початку жовтня на зустрічі у форматі "два плюси два", коли міністр оборони і держсекретар США проводили з нами переговори", - сказав Лавров.

За його словами, мова вже не йде про транспарентності і довіри щодо тих об'єктів, які США як і раніше хочуть розгорнути в Польщі і Чехії, і мова вже не йде про спільний аналіз можливих загроз, як основі спільної роботи.

"Якщо під спільною роботою мається на увазі продовження однобічних планів по спорудженню об'єктів протиракетної оборони в Східній Європі, а нас ще запрошують цим планам допомагати, надаючи для цього наявну інформацію, то це не те, що ми маємо на увазі, коли пропонуємо з самого початку спільно проводити аналіз, визначати загрози і спільно домовлятися про те, які заходи потрібні для їхньої реалізації", - сказав Лавров.powered by lun.ua