Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Медведько перевірить схеми "Укртатнафти"

Понеділок, 10 грудня 2007, 08:07

Генеральна прокуратура порушила кримінальну справу за фактом зловживання службовим становищем колишнім керівництвом ЗАТ "Укртатнафта" (Кременчуцький НПЗ) на чолі з екс-головою правління компанії Сергієм Глушком.

Під підозру потрапили схеми закупівлі і продажу нафтопродуктів, "що спричинили важкі наслідки для акціонерів", повідомляє "Дело" з посиланням на УНІАН.

Слідчі Генпрокуратури перевіряють схему закупівлі нафти і продажу нафтопродуктів за свідомо збитковими угодами, що дозволяла ухилятися від сплати ПДВ.

Зокрема, між "Укртатнафтою" й компанією "Таїз" (Полтава) протягом квітня-серпня 2007 року і між "Укртатнафтою" й "Техно-прогрес" (Полтава) протягом липня-жовтня 2007 року були укладені збиткові угоди закупівлі-продажу нафти, у результаті яких держава не одержала у вигляді ПДВ 1,152 млрд. грн.

Крім того, Генпрокуратура зацікавилася й тим, чому "Укртатнафта" при колишньому керівництві в першому півріччі цього року поставляла світлі нафтопродукти і мазут київським компаніям "Новойл" і "Укртатнафта-Центр" за цінами, що значно нижчі собівартості. Нанесені підприємству збитки складають 121,1 млн. грн.

Існування незаконних схем купівлі нафти і продажу нафтопродуктів у середині 2007 року визнав і Кабінет міністрів.

За інформацією першого віце-прем'єра Миколи Азарова, у результаті використання "сірих" схем компанією "Таїз" цього року втрати бюджету склали 700 млн. грн.

ТОВ "Таїз" на підставі судового рішення декларувало обсяги постачань товарів як звільнені від оподатковування. При цьому в податкових накладних, які компанія видавала своїм покупцям, відображався ПДВ зі ставкою 20%. На підставі цих накладних покупці ТОВ "Таїз" і формували податковий кредит.

На початку листопада новий голова правління "Укртатнафти" Павло Овчаренко спрямував у Управління СБУ в Полтавській області інформацію про виявлені ним ознаки доведення підприємства до банкрутства його попереднім керівництвом.

За його даними, збитки нафтопереробного підприємства за дев'ять місяців 2007 року склали 127 млн. грн., що, на думку голови правління, є "результатом цілеспрямованої політики з закупівлі сировини і реалізації зі знижками нафтопродуктів через комерційні структури, що представляють інтереси ВАТ "Татнефть" в Україні".

Як відомо, "Татнефть" є засновником "Укртатнафти" з боку Республіки Татарстан.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування