Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Азаров звинуватив Світовий банк у "штучному заниженні"

Вівторок, 11 грудня 2007, 10:23

Міністерство фінансів звинуватило Світовий банк у "штучному заниженні" позицій України в рейтингу привабливості податкової системи в щорічному дослідженні легкості ведення бізнесу "Doing Business-2008".

Як пише "Комерсант-Україна", оприлюднений понад 2 місяці назад рейтинг був підготований аудиторською компанією PricewaterhouseCoopers (PWS) на замовлення ВБ.

Україна в рейтингу посіла 139-е місце з 178-ми, знизивши за рік свої позиції на 11 пунктів, а в розділі "Сплата податків" – 177-е місце.

Реклама:

У повідомленні Мінфіну вказується, що аудитори PWS при визначенні позицій України в рейтингу складності податкової системи для ведення бізнесу "припустилися помилки в кожному з трьох показників, що використовувалися для її оцінки".

У міністерстві стверджують, що кількість платежів на рік складає не 99, а 45, тому що українські підприємці мають можливість використовувати електронну форму декларування, що не враховано ВБ.

До 4 грудня 231 тис., або 27,4% платників подавали звітність в електронному вигляді. Тому в рейтингу за критерієм "кількість платежів" Україна має займати 136-е місце, а не 176-е, як у звіті ВБ.

ВІДЕО ДНЯ

У Мінфіні також підрахували, що на "ведення, складання і подачу податкової звітності" підприємці витрачають не 2085 годин у рік, а всього 550. Перегляд цього показника дозволив би Україні посісти 156-е місце в рейтингу замість 177-го.

У Мінфіні запевняють, що Світовий банк завищив і загальну ставку оподатковування – 57,3% від прибутку, тоді як реальний показник – 55,6% (можливе зростання у рейтингу з 145-ї до 144-ї позиції).

Ці розрахунки дозволили Мінфіну заявити, що загальна позиція України в податковому рейтингу має бути на десять вище (167-е місце). А після ухвалення Податкового кодексу ще вище – на 36 позицій: скорочення часу на ведення податкової звітності до 246 годин (90-е місце), податкового тягаря – на 0,7% – до 54,9% (зростання у рейтингу на 1 позицію – до 143-ї).

Радник в. о. першого віце-прем'єра, в. о. міністра фінансів Миколи Азарова Віталій Лук'яненко запізнілу реакцію Мінфіну на результати дослідження пояснив тим, що міністерство "тільки нещодавно їх офіційно отримало". Попередній подібний рейтинг, у 2006 році, Мінфін не коментував, зазначає видання.

Радник Світового банку Мартін Райзер повідомив, що не може коментувати думку Мінфіну, тому що перебуває за кордоном.

Експерти кажуть, що, реагуючи на дослідження Doing Business-2008, у Мінфіні намагаються поліпшити імідж відомства, акцентуючи увагу на менш значних аспектах звіту, при цьому залишаючи без коментарів проблемні питання, наприклад адміністрування податків і вплив на цей процес фіскальних органів.

Як говориться в статті, Мінфіну невигідно говорити про проблеми адміністрування, тому що доведеться визнавати факт "ручного" виконання бюджету.


Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування