Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

У Коломойського і Evraz Group ще не усе вирішено

Середа, 12 грудня 2007, 14:59

Evraz Group заперечує факт завершення угод з придбання низки підприємств в Україні, що входять до групи "Приват", однак українські газети в середу наводять слова представника Приватбанку, що говорить про завершення угод і називає їх вартість.

За словами першого заступника голови правління банку Тимура Новикова, на який посилаються українські ЗМІ, загальна вартість угод по покупці ГЗК "Суха балка" (99,25% акцій), Дніпропетровського металургійного заводу ім.Петровського" (95,57%), Коксохімічного заводу "Баглейкокс" (93,74%), "Дніпрококсу" (98,65%) і Дніпродзержинського коксохімічного заводу (93,83%) складає більш $3 млрд.

"Угода вже закрита. Акціонери українських підприємств (групу "Приват" контролюють основні акціонери найбільшого в Україні Приватбанку Геннадій Боголюбов і Ігор Коломойський), які були продані, одержали частково гроші і частково акції Evraz", - наводить слова Новикова українська газета "Экономические известия".

За його словами, відзначає це видання, акціонери Приватбанку, відповідно до досягнутих угод про оплату угод готівкою й акціями російської групи, одержують трохи менше 10% акцій Evraz.

Цей пакет акцій, виходячи з поточних котувань Evraz на Лондонській фондовій біржі (LSE) у середовище, коштує близько $3,2 млрд. Газеті "Коммерсант-Украина" Новиков сказав, що готівкою Evraz виплатить менш $1,7 млрд.

Таким чином, якщо підсумовувати інформацію двох видань, сума угоди повинна скласти $4,9 млрд, а не $3 млрд. Новиков у середу був недоступний для коментарів, прес-служба Приватбанку відмовилася прокоментувати або підтвердити "Інтерфаксу" розповсюджену в ЗМІ інформацію.

У свою чергу віце-президент Evraz Ірина Кібіна в інтерв'ю "Інтерфаксу" категорично спростувала інформацію про завершення угод і їх умов.

"Якби угоди були б закриті, Evraz про це б негайно повідомив", - сказала вона, нагадавши, що компанія має лістинг на LSE і несе відповідальність за приховування або несвоєчасне розкриття інформації аж до карної.

Кібіна підкреслила, що остаточні умови і структура угод, про які напередодні було оголошено, повинні бути схвалені радою директорів Evraz на підставі висновку міжнародної організації оцінювачів, яка проведе незалежну оцінку активів, які здобуваються.

Віце-президент Evraz уточнила, що оцінювач поки не визначений - відповідно, справедлива вартість українських активів також невідома.

Напередодні Evraz Group повідомила про те, що угоди планується завершити в першому кварталі 2008 року.

"Інтерфакс-Україна"

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування