Багаторічна мрія України так і не справдиться до Нового року?

Четвер, 13 грудня 2007, 18:46

Дату засідання робочої групи щодо вступу України до Світової організації торгівлі досі не визначено, ухвалення рішення про вступ до організації у 2007 році знаходиться під сумнівом.

Про це повідомляє УНІАН із посиланням на прес-службу Міністерства економіки.

Українська делегація відбула у четвер до Женеви для проведення консультацій щодо остаточного врегулювання низки питань й визначення дати проведення наступного засідання робочої групи щодо вступу України до СОТ.

Водночас, як заявило джерело в Мінекономіки, яке безпосередньо бере участь у переговорах щодо вступу України до СОТ, на сьогоднішній день є дуже великі сумніви, що рішення з даного питання буде ухвалено поточного року.

Джерело зазначило, що на сьогодні через неврегульованість питання про експортні мита, ще не визначено дату чергового, як очікується останнього, засідання робочої групи щодо вступу України до СОТ.

"Коли пройде засідання робочої групи, сказати складно. Навряд чи воно відбудеться до засідання Генеральної ради СОТ, а це означає, що в 2007 році рішення про вступ України до СОТ ухвалено не буде", - зазначив співрозмовник.

Він уточнив, що навіть якщо найближчими днями вдасться врегулювати питання щодо експортних мит, зібрати членів робочої групи разом для ухвалення рішення до 19-20 грудня, коли планується засідання Генради, технічно практично неможливо.

Разом із цим, як повідомляє прес-служба, за словами міністра економіки Анатолія Кінаха, для завершення процесу вступу України до СОТ залишається відкритим питання експортних мит.

"Від нас вимагають зобов'язань скасувати експортні мита, які не відповідають національним економічним інтересам України", - зазначив міністр.

"Тому необхідно шукати баланс інтересів української економіки й міжнародних норм та правил торгівлі, адже якість і безпека життя громадян має бути пріоритетом національної безпеки України", - додав він.

Кінах висловив упевненість, що "ми знайдемо конструктивну відповідь, і цим фактично завершимо підготовку вступу України до СОТ".

Як відомо, Україна заявила про намір долучитися до СОТ ще у 1993 році.

powered by lun.ua