Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Батько бютівця вимагає ім'я журналіста для "розправи"

П'ятниця, 14 грудня 2007, 13:27

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення вимагає від інтернет-видання "Телекритика" розкрити псевдонім автора публікації "Цифровая мания Нацрады".

В офіційному листі органу нагадується, що стаття була оприлюднена 7 грудня 2007 року за підписом Марка Дармограя, "абсурдний зміст якої очевидний, напевно, не лише для членів Нацради, а й для самих журналістів "Телекритики".

"Ми просимо офіційно назвати справжнє прізвище автора статті чи запропонувати інший спосіб задоволення наших прав на пред'явлення претензій з можливими компенсаційними наслідками", - заявила Нацрада.

Зі свого боку "Телекритика" заявила, що "не має жодних підстав відмовляти кваліфікованим, фаховим авторам, які є експертами у галузі медіа, у публікації їхніх матеріалів, які містять критичну оцінку діяльності Нацради".

Посилаючись на Цивільний кодекс України, редакція пояснює, що "автору належить право забороняти зазначення свого імені у зв'язку з використанням твору, а також обирати псевдонім у зв'язку з використанням твору".

"Автор матеріалу "Цифровая мания Нацрады" скористався цим правом із причин, які, на погляд редакції, є поважними", - заявляє "Телекритика", запрошуючи Нацраду висловити свою точку зору.

У разі, якщо Нацрада надасть переконливі докази того, що та чи інша інформація в цій (або будь-якій іншій) публікації є недостовірною та порушує її права, редакція готова розмістити спростування.

"Якщо Нацрада вважатиме за необхідне судитися, то для початку їй доведеться довести в суді, що інформація таки є недостовірною", - попереджає редакція.

"Зробити це буде досить складно, адже стаття складається переважно з оціночних суджень, за які "ніхто не може бути притягнутий до відповідальності... "Оціночні судження не підлягають спростуванню та доведенню їх правдивості", - уточнює "Телекритика".

Редакція заявляє, що "до відповідного рішення суду про визначення, що інформація є недостовірною, редакція вимушена відмовити в оприлюдненні справжнього прізвища автора".

Від імені Нацради до "Телекритики" звернувся голова органу Віталій Шевченко – батько члена фракції БЮТ Андрія Шевченка.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування