На журналіста напали через документи, пов'язані з паспортними махінаціями?

Понеділок, 17 грудня 2007, 17:05

Незалежна медіа-профспілка України та Інститут масової інформації вимагають від правоохоронців встановити винних у нападі на журналіста газети "Бізнес" Максима Біроваша.

У медіа-профспілці переконані, що побиття та пограбування Біроваша безпосередньо пов'язані з виконанням ним журналістських обов'язків.

Так, у ніч з 7 на 8 грудня у Києві невідомі напали на журналіста у ліфті будинку, де мешкає Біроваш.

За словами журналіста, двоє чоловіків увійшли за ним у ліфт в останній момент, коли зачинялись двері. Нападники збили його з ніг, вихопили сумку і втекли.

Біроваш стверджує, що у сумці були документи внутрішнього листування МВС, протоколи засідань комісій із питань паспортизації та інші документи, які лягли в основу його журналістського розслідування про махінації з видачею паспортів.

Саме ці, викрадені, документи журналіст мав пред'явити під час судового засідання 10 грудня 2007 року - за позовом голови консультаційної ради консорціуму "ЕДАПС" Юрія Сидоренка.

Згодом Біроваш знайшов покинуті речі на сходах під'їзду, однак важливих документів там не було. Також викрадені електронні носії інформації, два мобільних телефони, ноутбук та записник журналіста.

Біроваш підозрює, що нападники виконували замовлення, метою якого був саме пошук і розкриття його джерел інформації в органах МВС.

Медіа-профспілка та ІМІ вимагають серйозно поставитися до підозр журналіста і ретельно перевірити цю версію під час слідства.

powered by lun.ua