Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

У ЦВК пояснили, що на реєстрацію нових депутатів є майже місяць

Середа, 19 грудня 2007, 13:40

Центральна виборча комісія у четвер не зможе зареєструвати нових депутатів від Блоку Юлії Тимошенко і "Наша Україна – Народна самооборона" замість депутатів, що склали свої повноваження при переході на роботу в уряд.

Про це в коментарі УНІАН повідомив представник ЦВК Михайло Охендовський.

"Ті політики, які заявляють, що завтра ЦВК зареєструє нових депутатів, імовірно, не знайомі з вимогою закону про Центральну виборчу комісію й закону про вибори народних депутатів. Вірогідність реєстрації нових депутатів на завтрашньому засіданні – нульова", - сказав Охендовський.

Представник ЦВК нагадав, що в разі дострокового припинення депутатських повноважень ЦВК не раніше, ніж на шостий день із дня отримання рішення Верховної Ради про припинення депутатських повноважень, може ухвалити рішення про визнання обраними наступних за списками політичних сил кандидатів у депутати.

"Після цього рішення відводиться ще 20 днів для кандидатів у депутати для того, щоб вони могли подати документи до ЦВК на реєстрацію, й лише після цього комісія може ухвалювати рішення про їхню реєстрацію. Й лише після реєстрації депутат може скласти присягу в парламенті", - підкреслив Охендовський.

Він також висловив стурбованість "спробами втручання депутатів і посадовців Верховної Ради в діяльність Центральної виборчої комісії".

"Відповідно до законодавства, Центральна виборча комісія не підпорядковується Верховній Раді, тому коли політики заявляють про те, що поговорять зі своїми представниками в ЦВК (для прискорення вирішення питання про реєстрацію депутатів), це є прямим порушенням закону", - підкреслив Охендовський.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування