У Ющенка розповіли, як він дотиснув Тимошенко з соціалкою

Четвер, 27 грудня 2007, 16:34

Секретаріат президента вважає, що розроблений на сьогодні проект державного бюджету-2008 готовий до затвердження.

Як наголосив перший заступник глави секретаріату Олександр Шлапак, документ передбачає серйозне покращення соціальних стандартів для громадян з нового року – саме тому президент наполягає на прийнятті бюджету ще до 1 січня 2008 року.

"На сьогодні бюджет підготовлений, і він є збалансований. Важливо, що проект бюджету не допускає радикальних змін, які могли б призвести до згортання економічної активності чи послаблення соціального захисту людей", – цитує Шлапака прес-служба президента.

"У першу чергу бюджет треба приймати тому, що в ньому, завдяки соціальним ініціативам президента, закладені значно вищі соціальні стандарти ніж ті, які є зараз", – підкреслив Шлапак.

Він нагадав, що саме постійне наполягання Ющенка на необхідності реалізації цих кроків, донесення їх до громадськості привели до того, що уряд врахував практично всі соціальні ініціативи президента.

Йдеться, зокрема, про підняття більш ніж на 32% мінімальної зарплати, більш ніж 30-відсотковий ріст пенсій для лікарів та вчителів, суттєве підвищення зарплати працюючих громадян завдяки запровадженню ЄТС.

Зважаючи водночас на питання, які ще потребують доопрацювання в бюджеті, президент пропонує вже на початку січня розпочати другий етап бюджетного процесу.

Йдеться про те, щоб до кінця лютого завершити формування змін та доповнень до бюджету з урахуванням ініціатив фракцій парламенту, галузевих асоціацій, місцевих адміністрацій та органів місцевого самоврядування.

У цьому контексті Шлапак нагадав, що президент висловив ряд критичних зауважень до бюджету. Йдеться, зокрема, про тему ПДВ та його адміністрування, а також наполягання глави держави на відновленні пільгового режиму оподаткування АПК та врегулюванні "прогалин" в оподаткуванні СЕЗ і ТПР.

Щодо питання соціальних пільг, яке вперше намагаються вирішити в Бюджеті-2008, президент вітає ці наміри, однак звертає увагу на необхідність дуже уважного підходу до кожної новації, що запроваджується в соціальній сфері, з точки зору доведення її до людини.


powered by lun.ua