Суд заборонив луганчанам говорити російською "регіонально"

Четвер, 27 грудня 2007, 19:15

Ленінський суд міста Луганська в четвер визнав незаконним і скасував пункт перший рішення Луганської обласної ради від 25 квітня 2006 року, яким було встановлено, що російська мова в Луганській області має статус регіональної.

Про це повідомив голова Правління Луганського обласного відділення Комітету виборців України Олексій Светіков, передає "Обком" із посиланням на УНІАН.

З позовом до суду на це рішення звернувся луганчанин Анатолій Назаренко ще 4 травня 2006 року, позивач розцінив це рішення обласної ради таким, що порушує норму Конституції України.

У якості представника позивача в судовому процесі брав участь представник Комітету виборців України Євгеній Байрамів.

Як зазначив Светіков, "хоча рішення облради було очевидно незаконним, судді Олені Поповій для розгляду справи знадобилося 20 місяців, вона неодноразово повідомляла перерви, остання з яких протривала більше року – з 15 грудня 2006 по 27 грудня 2007 року".

За цей час Луганські суди відмовили в позові по цьому ж рішенню облради, що подавали прокуратура Луганської області і представники Луганської організації "Просвіта", додав Светіков.

Як повідомлялося, 25 квітня 2006 року Луганська обласна рада ухвалила рішення про надання російській мові статусу регіональної у області.

Прокурор Луганської області оскаржив рішення про визнання російської мови регіональною.

У березні цього року Ленінський районний суд Луганська залишив без розгляду позов обласної прокуратури про визнання протиправним рішення Луганської облради про регіональний статус російської мови на території області.

powered by lun.ua