Ющенко проти державного статусу мови Пушкіна

Четвер, 27 грудня 2007, 20:05

Президент Віктор Ющенко висловлюється проти надання російський мові статусу державної.

Так Ющенко відповів на прес-конференції в четвер на питання, як би він проголосував на референдумі щодо встановлення російської мови як другої державної.

"Якщо мова йде про мою особисту позицію, звичайно, я б проголосував "ні", - заявив Ющенко.

"Бо я відношу себе до громадян, які шанують положення чинної Конституції, яка говорить, що в Україні є єдина державна мова. І це мова українська", - наголосив президент.

Водночас він підкреслив, що не хотів би, щоб мовне питання і статус державної мови сприймалися як "політика проти якоїсь мови".

"Це програма не проти якоїсь мови, а програма по розвитку української", - додав він.

Ющенко також підкреслив, що половина освітянського бюджету на викладення дисциплін у середній, середньо-спеціальній і вищій школі, 50% національного бюджету йде на російську мову.

"Ми шануємо кожну національно меншину", - підкреслив він.

Відповідаючи на питання щодо рішення Конституційного суду, яке вимагає забезпечити дублювання або субтитрування іншомовних фільмів, Ющенко сказав:

"КС вперше прийняв чітке, зрозуміле і послідовне рішення. Воно дає можливість для кожного продукту забезпечити дублювання", - сказав він.

Водночас Ющенко підкреслив, що це рішення також передбачає введення субтитрів, що дозволить не дублювати іншомовний фільм. "Це компроміс", - зазначив Ющенко.
powered by lun.ua