Росіяни знову побачили в Україні русофобію і героїзацію нацистів

Четвер, 10 січня 2008, 15:28

Росія стурбована підходом певних політичних сил України до спільного для двох держав історичного минулого.

Про це в інтерв'ю, опублікованому в січневому номері журналу "Незалежний оглядач країн Співдружності", заявив заступник міністра закордонних справ Росії Григорій Карасін, повідомляють Українські новини.

"У нас, справді, викликає стурбованість підхід певних політичних сил на Україні до загального для наших держав історичного минулого", - заявив Карасін.

Він повідомив, зокрема, що російська громадськість украй негативно оцінює кроки, спрямовані на героїзацію Української повстанської армії, формування якої, за його словами, брали участь у каральних операціях нацистів.

"Викликає жаль необ'єктивна позиція української влади відносно масового голоду в СРСР 1932-1933 років, жертвами якого стали росіяни, українці, казахи, громадяни інших республік СРСР", - заявив Карасін.

Він вказав також на зростання русофобських, а також антисемітських настроїв серед "націоналістично налаштованих" організацій України й підкреслив, що Росія відверто й щиро повідомляє про це Україні.

Водночас Карасін звернув увагу на різноманітність відносин Росії й України й підкреслив позитивну динаміку зростання товарообігу між державами.

Також заступник міністра вказав на активізацію міжрегіональних і прикордонних зв'язків між Україною й Росією.

Як відомо, раніше президент Росії Володимир Путін заявляв у листі до свого українського колеги Віктора Ющенка про посилення антиросійських настроїв і проявів в Україні.

У середу російський МЗС виступив з заявою, в якій розкритикував практику дубляжу російськомовних фільмів в Україні українською мовою.powered by lun.ua