У Тимошенко вирішили, як бути з НАТО, СОТ і хартією мов

П'ятниця, 11 січня 2008, 08:43

Кабінет міністрів вважає за доцільне ухвалити рішення про вступ України в НАТО за результатами всеукраїнського референдуму.

Про це йдеться у доопрацьованій Програмі діяльності Кабінету міністрів, оприлюдненій на урядовому порталі у четвер, повідомляє УНІАН.

Крім того, пріоритетними завданнями уряду є завершення процесу набуття членства України в СОТ, започаткування переговорів з ЄС про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС, а також взаємовигідна співпраця з НАТО та набуття повноправного членства в цьому Альянсі.

Програмою діяльності Кабміну передбачено, що уряд та коаліція беруть на себе відповідальність за продовження закріпленого чинним законодавством України зовнішньополітичного курсу.

Він включає в себе стратегічні цілі європейської інтеграції та ухвалення рішення про вступ України в НАТО при збереженні рівноправних та добросусідських відносин з Російською Федерацією та іншими сусідніми країнами, зміцненні лідерських позицій України в Східноєвропейсько-Чорноморському регіоні.

Крім того, уряд та коаліція зобов’язуються забезпечити ратифікацію підписаних Кабміном міжнародних угод, меморандумів та інших міжнародних договірно-правових документів; ухвалення нормативних актів і законів України, необхідних для приєднання України до Плану дій щодо набуття членства (ПДЧ) в НАТО та неухильне виконання цього плану.

Кабмін також планує завершити виконання комплексу зобов’язань України перед Радою Європи в їх законодавчій частині, включаючи приведення закону України "Про ратифікацію Європейської хартії регіональних мов або мов меншин" у відповідність із метою і об’єктом Хартії шляхом ухвалення змін і доповнень до нього.

Уряд також має на меті виконати закон "Про загальнодержавну програму адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу" в частині ухвалення відповідних урядових законопроектів; прискорити ухвалення закону "Про засади зовнішніх відносин".

Положення останнього мають серед іншого підтвердити як незмінність курсу України на європейську та євроатлантичну інтеграцію, кінцевою метою якого є членство нашої держави у НАТО та ЄС, так і стратегічну важливість розбудови рівноправних і взаємовигідних відносин з Росією, Польщею та США.powered by lun.ua