Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Суди треба змінювати після Конституції?

Вівторок, 15 січня 2008, 18:46

Голова Вищого адмінсуду Олександр Пасенюк переконаний, що Україні не варто поспішати з проведенням судової реформи до внесення змін в Конституцію.

Про це заявив сьогодні під час зустрічі в Києві із співдоповідачем Моніторингового комітету Парламентської Асамблеї Ради Європи Ханною Северінсен.

"Я вважаю, що на даний момент не потрібно вирішувати реформу судів", - сказав він, додавши при цьому, що зараз Україні треба вирішити питання фінансування судів, провести реформування суддівського самоврядування та вирішити питання соціально-побутового забезпечення суддів.

Що стосується кардинальної перебудови, то, на переконання Пасенюка, її треба вирішувати після внесення змін до Конституції.

"Тобто я не кажу "стоп" судовій реформі, вона продовжуватиметься, але ті пропозиції, які зараз лунають, вони неможливі без внесення змін до Конституції", - додав він.

Водночас на уточнююче запитання Северинсен, Пасенюк зауважив, що він вважає, що Україні не слід відмовлятися від часткового реформування судової системи.

"Часткове реформування можна проводити, але із створенням нових судів треба почекати", - сказав Пасенюк.

Він також висловився за розширення повноважень Вищої ради юстиції.

"Необхідно розширити повноваження Вищої ради юстиції і ввести туди більше суддів, тоді багато питань, що стосуються дисциплінарної відповідальності суддів, будуть вирішені", - сказав Пасенюк.

За його словами, особливий акцент також необхідно зробити на більш ретельному підборі суддівських кадрів.

Зокрема, глава вищого адмінсуду підкреслив, що вважає за необхідне підняття вікового цензу для системи адміністративних судів.

"Необхідно підняти віковий ценз, з огляду на особливості роботи... Не усі витримують цей іспит владою", - підкреслив він.

Крім того, Пасенюк висловився за більш твердий підхід під час кваліфікаційних іспитів і призначення суддів.

УНІАН, "Інтерфакс-Україна"

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування