Ющенко, Тимошенко і Яценюк дали спільну обіцянку

16 переглядів
Вівторок, 15 січня 2008, 22:37

Президент Віктор Ющенко, прем’єр Юлія Тимошенко та спікер Арсеній Яценюк заявили, що Україна зацікавлена у приєднанні до Плану дій щодо членства в НАТО.

Про це йдеться у спільному листі керівництва України до генсекретаря НАТО Яапа де Хооп Схеффера.

"Сподіваємося, що досягнутий Україною прогрес у рамках Інтенсифікованого діалогу з питань членства та відповідних реформ найближчим часом буде визнаний Альянсом. Нині Україна зацікавлена у приєднанні до Плану дій щодо членства в НАТО", - зазнається в листі.

"Розраховуємо на те, що рівень готовності нашої держави до нових зобов'язань стане основою для позитивної відповіді під час наступного саміту Україна – НАТО у Бухаресті у квітні 2008 року", - підкреслюється в листі.

"Політика євроатлантичної інтеграції визначена національним законодавством, не спрямована проти третіх держав і має на меті майбутнє членство України в Організації Північноатлантичного договору, про що порадимося з українським народом", - йдеться в документі.

"Україна поглиблюватиме і розширюватиме цей напрям співпраці з Альянсом, забезпечуючи подальшу участь у миротворчих та антитерористичних операціях, що здійснюються під егідою НАТО", - зазначається в листі.

Керівництво країни у своєму листі також зауважує, що Україна є надійним партнером Альянсу і у своїй зовнішній політиці, підтримуючи в тих чи інших форматах, зокрема в рамках ООН та ОБСЄ, або шляхом приєднання до позиції ЄС, сучасні підходи щодо вирішення нагальних проблем європейської і світової безпеки.

"Глибинні й незворотні демократичні перетворення стали сьогодні об'єктивними передумовами вирішення принципово важливих питань для повного досягнення всіх критеріїв, необхідних для членства в Організації Північноатлантичного договору", - зазначається в листі.

"Поглиблення широкомасштабних реформ у політичній, економічній, оборонній, безпековій, правовій та інших сферах, що має на меті зміцнення демократичних інституцій, добробуту та безпеки українського народу, є нашим головним пріоритетом", - підкреслюється в листі.

Також в документі зазначається, що важливим напрямом діяльності залишається планомірна та цілеспрямована інформаційно-роз'яснювальна робота з широкого кола питань співробітництва України з НАТО, на що програма Уряду передбачає суттєве збільшення бюджетних асигнувань.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua