Огризко обіцяє "малий рух" із Польщею через місяць

Середа, 16 січня 2008, 09:11

Україна розраховує в лютому підписати з Польщею угоду про малий прикордонний рух, заявив міністр закордонних справ України Володимир Огризко.

"Ми виходимо з того, що таку угода буде підписано в лютому цього року", - сказав міністр, коментуючи ситуацію на українсько-польському кордоні.

Він також зазначив, що Україна ставить собі за мету в середньостроковій перспективі домогтися встановлення безвізового режиму з Європейським Союзом, пише "Сегодня" з посиланням на УНІАН.

Переговори з Туреччиною й Ізраїлем про скасування візового режиму для громадян України свідчать про те, що Україна буде робити все, щоб перешкод для пересування людей було якнайменше, зазначив Огризко.

Він також висловив задоволення з приводу ратифікації Верховною Радою угод про спрощення візового режиму і реадмісію.

Що ж до міжурядової українсько-польської угоди про малий прикордонний рух, то МЗС вийшов на завершальний етап узгодження, передає ICTV.

За проектом, спеціальний режим буде діяти тільки для мешканців 50-кілометрової зони біля кордону, оскільки там серед громадян двох країн чимало родичів.

Зараз відповідні угоди уже підписані з Угорщиною і Словаччиною. Польща пояснює затримку з підписанням угоди технічними проблемами.

У лютому в Києві з робочим візитом перебуватиме прем'єр-міністр Польщі. Саме тоді і планується підписати угоду про малий прикордонний рух.

Як відомо, з 1 січня західні сусіди України вступили в Шенгенську зону, після чого візовий контроль став більш жорстким.

Мешканці прикордонних районів Львівської області вже кілька днів блокують пункти пропуску Краковець і Рава-Руська границі з Польщею, не пропускаючи представників країн ЄС, хоча і не перешкоджаючи руху українців.

Крім того, 15 січня близько 700 осіб пікетували генеральне консульство Польщі, розташоване у Львові, з вимогою спрощення візового режиму для українців.


"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування